Polska pokonała Mołdawię w meczu towarzyskim

Reprezentacja Polski pojechała do Vila Real de Santo Antonio w Portugalii, by pokonać Mołdawię 1:0. Jedyną bramkę dla Polski zdobył Dawid Plizga.

W pojedynku o piłkę gracz reprezentacji Polski Janusz Gol (L) i Igor Tigirlas (P) z drużyny narodowej Mołdawii w towarzyskim meczu obu zespołów, rozegranym w Vila Real de Santo Antonio. / Fot. PAP/EPA/LUSA/Luis ForraPierwsza połowa spotkania przebiegała pod dyktando naszych rywali. Byli oni częściej przy piłce i kontrolowali grę. Polacy ograniczali się obrony i wyprowadzania szybkich kontrataków.

W 15. minucie piłkę przed polem karnym rywali otrzymał Dawid Plizga. Pomocnik Zagłębia Lubin zdecydował się na mocny strzał, a wielki błąd popełnił bramkarz Stanislav Namasco, który przepuścił futbolówkę pod brzuchem. To pierwszy gol Plizgi w barwach narodowych.

Polska miała jeszcze dwie sytuacje, ale Dawid Plizga przestrzelił w obu przypadkach.
O drugiej części meczu nasi kadrowicze chcieliby z pewnością, jak najszybciej zapomnieć. Podopieczni Franciszka Smudy skupili się na obronie wyniku i wyprowadzaniu pojedynczych kontrataków. Niedokładność rywali przekładała się na słabe widowisko.

Mołdawia stworzyła sobie najlepszą szansę w 72 minucie. Błąd popełnił Grzegorz Sandomierski, ale Anatolij Dorosz trafił z ostrego kąta w boczną siatkę. Dogodną sytuację na podwyższenie wyniku mieliśmy w doliczonym czasie gry, ale Dawid Ślizga nie wykorzystał świetnego podania Janusza Gola.

Reprezentacja Polski pokonała po słabym meczu Mołdawię 1:0. W drugim meczu podczas zgrupowania w Portugalii zmierzymy się z Norwegią już w najbliższą środę.