118466 miejsce

Polska pokonała Norwegię w meczu towarzyskim

Reprezentacja Polski, w swoim drugim w 2011 roku meczu, wygrała z Norwegią 1:0. Bramkę dla Polski zdobył Robert Lewandowski. Spotkanie ze Skandynawami rozgrywane było na 30-tysięcznym Estadio Algarve.

W 2. minucie piłkę przechwycił Jeleń i podał do Obraniaka, który zwolnił akcję. Polacy przeszli do ataku pozycyjnego zakończonego fiaskiem. W 4. minucie piłkę w polu karnym pewnie wyłapał Wojciech Szczęsny. 8. minuta i kolejny rajd Polaków, który zatrzymał się na bramkarzu Knudsenie. W 9. minucie Norwegia postraszyła Polaków groźnym strzałem głową. W 16. minucie po dośrodkowaniu Riisa z rzutu wolnego, Szczęsny najpierw minął się z piłką, a następnie po strzale jedno z Norwegów głową, intuicyjnie wybronił futbolówkę.

W 19. minucie Robert Lewandowski silnym, płaskim strzałem zmienia wynik spotkania na 1:0!

Gra po zdobytej bramce była wyrównana. Obie drużyny próbowały przedostać się pod bramkę przeciwnika, ale strzałów było jak na lekarstwo. W 36. minucie groźne dośrodkowanie Norwegów przerywał Łukasz Piszczek. W 39. minucie piłkę z autu wyrzucił Riisa, ale skończyło się tylko na strachu i grę wznowił Szczęsny. W 43. minucie po strzale głową Hangeland piłka o centymetry minęła lewy słupek polskiej bramki. Pierwsza połowa skończyła się pozytywnym akcentem dla Polski, która w ostatnich sekundach miała jeszcze rzut rożny.

W 52. minucie groźna sytuacja wydarzyła się pod bramką, ale podanie było niedokładne i Polska mogła mówić o szczęściu. W 61. bardzo mocny strzał Riise z rzutu wolnego nieco nam zagroził, ale Szczęsny kapitalnie sparował piłkę do boku. Minutę później jego kolejna dobra interwencja pozwoliła wyłapać dośrodkowanie z rzutu rożnego. Kolejne groźne dośrodkowanie, i kolejny raz piłka wylądowała na głowie Glika i Głowackiego. Norwedzy nie potrafili wykończyć dobrze przygotowanych akcji.

W 79. minucie w miejsce Obraniaka wszedł Roger Guereiro. Obie drużyny próbowały przeprowadzić jakieś składne akcje, ale ostateczne strzały były albo niecelne, albo zbyt lekkie.
W 87. minucie zamieszanie w polskim polu karnym, ale strzał Norwegów na szczęście był słaby i Szczęsny spokojnie mógł interweniować. Mecz ostatecznie zakończył się wygraną reprezentacji Polski, która odniosła drugie zwycięstwo w 2011 roku. W niedzielę biało-czerwoni wygrali również z Mołdawią 1:0.

Bramki:
R. Lewandowski (19.)

Kartki:
Obraniak - żółta.

Skład:
Polska: W. Szczęsny - Ł. Piszczek, A. Głowacki, K. Glik, D. Dudka - A. Matuszczyk (90. J. Gol), R. Murawski (88. Krychowiak) - J. Błaszczykowski, R. Lewandowski, L. Obraniak (79. Guerreiro) - I. Jeleń (64. Grosicki)

Norwegia: J. Knudsen - H. Hauger (45. Yttergard Jenssen), K. Waehler (59. V. Demidov), B. Hangeland, J. A. Riise - M. Pedersen (87. P. Vaagan Moen), J. Carew (59. M. Abdellaoue), E.Ruud, A. Tettej (45. B. Riise) - Ch. Grindheim, E. Huseklepp