Facebook Google+ Twitter

Polska policja wesprze Scotland Yard

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-15 20:16

Doborowa ekipa kilkunastu polskich policjantów przybędzie w czerwcu do Londynu. Ma wspomóc miejscową policję w walce z przestępcami, którzy uciekli z Polski do Wielkiej Brytanii.

Doświadczeni oficerowie policji wesprą Scotland Yard w walce z ekspozyturami polskich gangów, będą też poszukiwali zbiegłych przestępców ukrywających się wśród kilkusettysięcznej nowej emigracji.
W opinii kierownictwa Scotland Yardu tylko polscy policjanci są w stanie skutecznie przeniknąć do polskich środowisk, gdyż nie tylko znają język, ale również zwyczaje. Mają też dużą wiedzę o krajowym podziemiu kryminalnym.

Scotland Yard uważa, że na Wyspach Brytyjskich ukrywa się co najmniej kilkudziesięciu poszukiwanych w Polsce zabójców i gwałcicieli, nie wspominając o przemytnikach narkotyków, fałszerzach, oszustach i gangsterach wyspecjalizowanych w dostarczaniu kobiet do domów publicznych.

Brytyjska policja zatrzymuje tygodniowo średnio trzech przestępców poszukiwanych w Polsce. Zabiera ich co pewien czas do Warszawy specjalny samolot wojskowy.

Polscy policjanci oddelegowani do pomocy kolegom ze Scotland Yardu będą podlegali przełożonym w kraju. Nie będą mieli uprawnień do zatrzymywania przestępców na terenie Wielkiej Brytanii. Będą tylko prowadzić rozpoznanie. Dla uniknięcia dekonspiracji mają przebywać w Zjednoczonym Królestwie maksymalnie przez 3 miesiące.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Sama prawda.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polish criminal export...grr...
Żenująca prawda o Polakach, tego w kraju nie widać, a na emigracji od razu wypływają...
Ciekawe, co się z nimi dzieje po przylocie do Polski...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.