Facebook Google+ Twitter

"Polska" - Polscy żołnierze w Afganistanie ofiarą błędów MON

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-14 07:43

Ministerstwo Obrony Narodowej popełniło strategiczne błędy w modernizacji uzbrojenia polskich wojsk - alarmują eksperci w rozmowie z "Polską". Jak czytamy w dzienniku, ofiarami tych błędów mogą stać się nasi żołnierze w Afganistanie.

"Oficerowie polowi są gotowi rozstrzelać wojskową i ministerialną biurokrację. Składane przez nich zapotrzebowania na zakup sprzętu są ignorowane. Z obawy przed posądzeniem o korupcję procedury wloką się latami, a w skrajnych przypadkach żandarmeria wojskowa wszczyna postępowania przeciwko oficerom składającym zapotrzebowanie" - powiedział w rozmowie z gazetą Wojciech Łuczak, redaktor naczelny specjalistycznego magazynu "Raport".

Łuczakowi wtóruje generał Stanisław Koziej, były wiceminister obrony narodowej. Jak wyjaśnia w wypowiedzi dla "Polski" - zamiast skoku technologicznego i inwestycji w bezzałogowe samoloty, które sprawdzają się w każdych warunkach - MON wydał ogromne pieniądze wyłącznie na zakup nie najnowszych już samolotów F-16. Problemem jest też brak wystarczającej liczby śmigłowców. "W trudnym górskim terenie bez wsparcia z powietrza nie da się prowadzić skutecznych akcji" - dodał generał Koziej.

Jak zauważa "Polska" , konsekwencje fatalnego stanu zaopatrzenia naszych sił w Afganistanie mogą być tragiczne, bo w podlegającej polskiemu dowództwu prowincji Ghazni robi się coraz goręcej. Pokazała to ostatnia potyczka z talibami, podczas której zginął kapitan Daniel Ambroziński, a czterech innych polskich żołnierzy zostało rannych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.