Facebook Google+ Twitter

"Polska" - Polska jest interesująca... dla rosyjskiego wywiadu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-20 07:47

Polska jest bardzo interesującym krajem dla rosyjskiego wywiadu - mówi dziennikowi "Polska" jego były oficer Siergiej Trietiakow.

Jak podkreśla, nasze państwo jest członkiem Unii Europejskiej i NATO, i już to samo sprawia, że musi znajdować się w centrum zainteresowania rosyjskich służb. "Polska ma bardzo duży wpływ na tradycyjną rosyjską strefę, czyli Ukrainę. Ma też dobre kontakty z Gruzją i popiera rząd Micheila Saakaszwilego, którego w Rosji nie określa się inaczej jak tylko mianem nielegalnego reżimu" - mówi Trietiakow.

Jego zdaniem rosyjskie specsłużby mają narzędzia, by wpływać na polskie władze. "To są kontakty, także te z przeszłości, przez które nasz wywiad stara się na przykład rozprzestrzeniać pewne informacje" - wyjaśnia.

Komentuje też słowa zamordowanego w 2006 roku rosyjskiego szpiega Aleksandra Litwinienki, który twierdził, że Rosjanie mają swoich ludzi w każdym ważniejszym polskim urzędzie. "Nie wykluczam tego. Ale w twierdzeniach Litwinienki jest trochę przesady" - uważa rozmówca gazety.

Wywiad z byłym oficerem rosyjskiego wywiadu - w dzienniku "Polska".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.