Facebook Google+ Twitter

"Polska" - Polska liderem w produkcji sprzętu AGD w Europie?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-23 07:55

Nasz kraj ma szansę w krótkim czasie zostać liderem w produkcji sprzętu AGD w Europie - informuje dziennik "Polska". Coraz więcej producentów AGD i sprzętu elektronicznego z Dalekiego Wschodu jest zainteresowanych inwestowaniem w Polsce.

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:WashingMachine.jpgWczoraj Samsung Electronics oficjalnie poinformował o planach produkcji w Polsce pralek i lodówek. Koncern kupił od Amiki dwa zakłady produkcyjne, ale to nie wszystko. Koreańczycy rozważają podwojenie produkcji w zakładach we Wronkach. Oczekują jednak od rządu, że uda się stworzyć w tym wielkopolskim miasteczku specjalną strefę ekonomiczną.

Wcześniej duże inwestycje w naszym kraju poczynili producenci urządzeń elektronicznych, w tym monitorów LCD. Polska jest dla przedsiębiorstw z Azji atrakcyjnym miejscem do inwestowania z wielu powodów. Pierwszy to dobre położenie geograficzne w centrum Europy. Drugi to duża liczba dobrze wykształconych fachowców. Polscy pracownicy nadal są tańsi niż Niemcy, czy Włosi - i to jest trzeci argument dla Koreańczyków, Japończyków, czy Chińczyków, by budować w naszym kraju zakłady.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

I bardzo dobrze, że coś się dzieje. Nie ważne czyja to technologia. Ważne jest abyśmy mieli pracę, czego wszystkim życzę

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.