Facebook Google+ Twitter

"Polska" - Polska liderem w produkcji sprzętu AGD w Europie?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-23 07:55

Nasz kraj ma szansę w krótkim czasie zostać liderem w produkcji sprzętu AGD w Europie - informuje dziennik "Polska". Coraz więcej producentów AGD i sprzętu elektronicznego z Dalekiego Wschodu jest zainteresowanych inwestowaniem w Polsce.

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:WashingMachine.jpgWczoraj Samsung Electronics oficjalnie poinformował o planach produkcji w Polsce pralek i lodówek. Koncern kupił od Amiki dwa zakłady produkcyjne, ale to nie wszystko. Koreańczycy rozważają podwojenie produkcji w zakładach we Wronkach. Oczekują jednak od rządu, że uda się stworzyć w tym wielkopolskim miasteczku specjalną strefę ekonomiczną.

Wcześniej duże inwestycje w naszym kraju poczynili producenci urządzeń elektronicznych, w tym monitorów LCD. Polska jest dla przedsiębiorstw z Azji atrakcyjnym miejscem do inwestowania z wielu powodów. Pierwszy to dobre położenie geograficzne w centrum Europy. Drugi to duża liczba dobrze wykształconych fachowców. Polscy pracownicy nadal są tańsi niż Niemcy, czy Włosi - i to jest trzeci argument dla Koreańczyków, Japończyków, czy Chińczyków, by budować w naszym kraju zakłady.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

I bardzo dobrze, że coś się dzieje. Nie ważne czyja to technologia. Ważne jest abyśmy mieli pracę, czego wszystkim życzę

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.