Facebook Google+ Twitter

Polska, Polska ueber alles!

Adorujący swastykę Wszechpolacy to prawdziwa twarz polskiego patriotyzmu?

Widok ogolonej na łyso młodzieży, ryczącej „jedyna słuszna droga dla kraju – narodowy socjalizm” i wykrzykującej staropolskie pozdrowienie „Sieg heil!” napawa dumą i prawdziwym uniesieniem. Płonąca w tle swastyka – symbol bliski każdemu polskiemu sercu, nadaje spotkaniu wiernych druhów nieledwie historyczny wymiar.

Tak jak przodkowie, którzy dla zapewnienia rasie panów przestrzeni życiowej poświęcali swe życie, dzisiaj późni wnukowie imperialnym uniesieniem dłoni przypominają światu, że jeszcze Polska nie umarła. I nie straszne im żadne trudności. Gdy sytuacja tego wymaga, wierni synowie ojczyzny gotowi nie tylko po pijanemu kopulować z biurkiem, ale i ginąć za ideały wskazane przez największe postacie polskiego panteonu: Adolfa Hitlera, Josefa Goebbelsa, Rudolfa Hessa...

Nie ma jednak powodu do niesmaku, ani tym bardziej do niepokoju. Przecież każdy rozsądny człowiek wie, że młodzi muszą się wyszumieć. Zabawić się i pożartować. Zawiesić na płocie symbole poprzedniego zjednoczenia Europy: biało-czerwoną flagę i sztandar Wehrmachtu. Miejmy nadzieję, że przy okazji nasi sympatyczni młodzi ludzie nie zapomną podzielić się przemyśleniami na temat Żydów. A także wspomnieć, jak bardzo Polska jest dla nich ważna.

W świecie przeżartym przez postmodernistyczną zgniliznę, patriotyzm zasługuje wszak na promocję. I nie dajmy się zwieść komentarzom i dementi, jakie skierują do nas niektórzy ministrowie i europarlamentarzyści. W tej sprawie oni z konieczności nie będą obiektywni. Na szczęście prawdę o współczesnym obliczu polskiego umiłowania ojczyzny będziemy mogli przeczytać w „The New York Times” i „Sueddeutsche Zeitung”. 

Sieg heil, "prawdziwi" Polacy!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

"Szerzej, a wł.dłużej" już było. Może nie o naszych, ale także o sierotach po III Rzeszy. Pyta Pan, czy ironia przez wszystkich zrozumiała? Na litość boską, mam nadzieję, że nie przez wszystkich..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Temat na tyle poważny, że jednak mógłby być szerszy a wł. dłuższy. Ciekawa forma ironii, ale czy przez wszystkich zrozumiała?

Komentarz został ukrytyrozwiń

zjadliwe, czytliwe, ironiczne- ale za mało rozbudowane.
Ciezko powiedziec czy to felieton czy prywatne refleksje- jak dla mnie raczej to drugie- do felietonu zabrakło mi przykładów z życia wzietych- chocby MW "zamawiajacej piwo".

Komentarz został ukrytyrozwiń

i skończcie z traktowaniem mnie jak nestora. Przypominam, że ogólnie przyjętą formą zwracania się do siebie na w24 jest forma TY!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Drogi Michale:) z przyjemnością obserwuję i odczytuję Twoje teksty na w24. Gotów jestem pod nimi podpisać się oboma rękami. Odnoszę wrażenie, że odznaczamy się podobną wrażliwością w kwestii polskości i patriotyzmu. W komentowanym tekście zabrakło mi tylko jednego; takiego oto odniesienia: W licznych tekstach i audycjach telewizyjnych prezentowane są niepokojące ciągotki młodzieży wszechpolskiej. Dziś dziennik przedstawił kolejny przykład szerzenia faszystowskiej ideologii przez wszechpolaków.
Gdyby taki tekst pojawił się leadzie, zajawce gotów byłbym postawić Ci pomnik. Cóż felieton jest, jaki jest i przez brak konkretów staje się "wołaniem na puszczy".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cieszę się, że się Pan domyślił. Oczywiście o podobnych wydarzeniach wspominano nie tylko w "Dzienniku". Poza wszystkim, niezwykle niekomfortowo jest występować w roli komentatora własnego felietonu. Podkreślam tę okoliczność: tekst ukazał się pod szyldem "Hyde Park".

Komentarz został ukrytyrozwiń

nigdy do tej pory nie korzystałem z prawa przyznawania minusa - teraz mnie korci:(

Komentarz został ukrytyrozwiń

brakuje mi w tekście odniesienia do konkretnej sytuacji. czyżby tekst był nawiązaniem do informacji z dziennika.pl? jeżeli nie, to jakiego konkretnego wypadku dotyczy? jeżeli gdzieś zawisły flagi Wehrmachtu, jeżeli ktoś w Polsce szerzy ideologię nazistowską, jeżeli gdzieś odżywają faszystowskie resentymenty to chcę wiedzieć: gdzie, kto i kiedy!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.