Facebook Google+ Twitter

Polska pomoc rozwojowa: Najwięcej pieniędzy kierujemy do Afganistanu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-05 08:52

Polska pomoc rozwojowa przekazywana krajom azjatyckim może w przyszłości zaowocować większą wymianą gospodarczą z tymi krajami oraz wzmocnieniem kontaktów polsko-azjatyckich. Taki pogląd wyrazili polscy dyplomaci z krajów regionu na spotkaniu w New Delhi w Indiach.

W tym roku największe środki w ramach pomocy rozwojowej Polska skieruje do Afganistanu. Trafi tam pomoc rzędu 40 milionów złotych. Za te pieniądze realizowane są projekty infrastrukturalne, zdrowotne oraz edukacyjne.

Barbara Szymanowska, przedstawicielka polskiego MSZ w prowincji Ghazni koordynująca programy pomocowe, zauważa, że praktyczna realizacja projektów przebiega bardzo dobrze, co dowodzi, iż warto pomagać Afgańczykom. Podkreśla, że działalność pomocowa jest prowadzona w ścisłej współpracy z miejscową ludnością i dlatego przyjmowana jest przez mieszkańców dobrze.

Polska pomoc rozwojowa dociera do kilkudziesięciu krajów Azji. Oprócz Afganistanu priorytetowo traktowane są także kraje Południowego Kaukazu - Gruzja, Armenia i Azerbejdżan.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.