Facebook Google+ Twitter

Polska pomoże Palestyńczykom zabezpieczać domy przed atakami Żydów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-27 10:11

Polska pomaga Palestyńczykom w Hebronie na Zachodnim Brzegu Jordanu zabezpieczyć się przed atakami osadników żydowskich. Przedstawicielstwo naszego kraju w Autonomii Palestyńskiej przeznaczyło kilkadziesiąt tysięcy złotych na program montowania systemów ochronnych w oknach.

Hebron to miejsce święte dla muzułmanów i żydów. Mieszka w nim ponad 150 tysięcy Palestyńczyków i 500 osadników żydowskich. Kolejnych 4 tysiące osadników mieszka na przedmieściach, w osiedlu Kiryat Arba.

Barbara Urban z Polskiego Przedstawicielstwa w Ramallah wyjaśniła, że w oknach palestyńskich domów są montowane metalowe siatki.W ten sposób zabezpieczono okna w 82 domach. Jeszcze do niedawna w palestyńskich oknach przy jednej z głównych ulic Starego Miasta nie było szyb. Wybili je osadnicy żydowscy z osiedla Kiryat Arba i mniejszych osiedli, znajdujących się w środku miasta. Barbara Urban powiedziała, że osadnicy atakują Palestyńczyków, gdy grozi im na przykład wysiedlenie.

Izrael zajął Hebron w 1967 roku i od tamtej pory rozbudowuje osiedla żydowskie, które według międzynarodowego prawa są nielegalne. Izraelska organizacja praw człowieka B'Tselem podała, że osadnicy regularnie atakują Palestyńczyków, obrzucają kamieniami i podpalają ich drzewa oliwne i domy. Izraelska armia nie reaguje stanowczo.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

To chyba jakaś pomyłka. Jak to możliwe, by Arabowie byli atakowani przez bojówki żydowskie? Z pewnością dzieje się odwrotnie!
A jeśli tak się dzieje, to z pewnością nie są to miłujący pokój Żydzi tylko jakieś działania sabotażowe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.