Facebook Google+ Twitter

Polska premiera kolekcji Mon Cheri 2013 odbędzie sięw Białymstoku

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-08-16 14:46

5 września w Białymstoku odbędzie się połączona z pokazem, oficjalna polska premiera propozycji na sezon 2013, przygotowanych przez najlepszych projektantów tworzących dla tej znanej na całym świecie marki: Tony’ego Bowls’a, Sophi Tolli.

Prezentację skierowaną do dziennikarzy branżowych mediów modowych i weddingowych oraz salonów ślubnych organizuje polski dystrybutor tej marki - Mon Cheri Eastern Europe. Pokaz odbędzie się w dniach 5 – 6 września w Białymstoku.


Co ciekawe, do udziału w zaplanowanej na Podlasiu premierze zostały zaproszone nie tylko polskie salony ślubne oferujące przyszłym pannom młodym suknie tej marki, lecz również firmy z zagranicy: Rosji, Ukrainy, Białorusi i państw Bałtyckich. Szykuje się więc międzynarodowa impreza modowa.

W środę (5 września) podczas pierwszego dnia pokazu, zaplanowano prezentację przyszłorocznych kolekcji ślubnych i wieczorowych marki Mon Cheri. Drugiego dnia, w czwartek (6 września) odbędzie się z kolei prezentacja najnowszych propozycji wieczorowych kreacji na sezon 2013 ekskluzywnej amerykańskiej marki Moonlight.


W trakcie prezentacji zostaną przedstawione wybrane, najciekawsze propozycje przygotowane przez Davida Tuterę, autora sztandarowej kolekcji ślubnej Mon Cheri – Bridals, a także kreacje uszyte przez Sophię Tolli i Tony’ego Bowls’a.


Czego można się spodziewać po przyszłorocznych kolekcjach? Zdaniem Katarzyny
Filianowicz z Mon Cheri Eastern Europe, dominować w niej będą koronki oraz delikatne i lekkie materiały. Zdecydowanym wyróżnikiem są nowatorskie treny oraz interesujące odcienie - róż, seledyn, platyna.


Kolekcję Mon Cheri Bridal charakteryzuje mnogość romantycznych odniesień – przede wszystkim obowiązkowe w przyszłym sezonie koronki, haftki i elementy kwiatowe, stąd tez tytuł kolekcji „Koronkowy romantyzm”. Wśród materiałów, kreatorzy najchętniej wybierali te romantyczne, a więc lekkie i zwiewne, takie jak organza czy tiul.

W kolekcji 2013 sygnowanej nazwiskiem Sophi Tolli, na uwagę zwracają również użyte materiały- tafta, satyna i organza. Podobnie, jak w kolekcji Mon Cheri Bridals, często pojawiają się w niej elementy romantyczne.

Najbardziej znany projektant współpracujący z amerykańską marką -
Tony Bowls, zdecydował się na charakterystyczny dla swojego stylu wyraz nieograniczonej kreatywności i oryginalności. Ślubne propozycje Bowls'a są przesiąknięte seksapilem i zmysłowością. Podkreślają walory kobiecości oraz skutecznie odzwierciedlają charakter kobiety. To, co wyróżnia tę kolekcję od poprzednich, to szalona, daleko idąca awangarda, dodająca jednak pannom młodym gen nowoczesności.

Wśród wieczorowych propozycji Tony’ego Bowls’a znajdziemy suknie w spokojnych, stonowanych odcieniach barw jesieni, wśród których przeważają czernie, brązy i beże, fiolety oraz kontrastująca z pozostałymi, uniwersalna czerwień. Nowością u Bowls’a jest natomiast znany z poprzedniego sezonu motyw koronek.
(Janusz Mroczkowski)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.