Facebook Google+ Twitter

Polska premiera najnowszego spektaklu Jana Klaty na KRT

Co o Ameryce pomyślałby Franz Kafka, gdyby żył w naszych czasach? Odpowiedź na to pytanie odnaleźć można w najnowszym spektaklu Jana Klaty pt. „Ameryka”.

 / Fot. Materiały prasowePolska premiera przedstawienia, w ramach 36. Krakowskich Reminiscencji Teatralnych, już 10 października!

Jan Klata od lat znajduje się w czołówce europejskich artystów teatralnych. Jego spektakle stanowią odbicie własnych i społecznych bolączek, co nadaje im charakterystyczny i osobisty ton. Jednocześnie międzykulturowa problematyka sprawia, że mogą być one z powodzeniem wystawiane na deskach europejskich i światowych teatrów. Ostatnio coraz częściej reżyser pracuje za naszą zachodnią granicą, gdzie wraz z Schauspielhaus Bochum stworzył swoje najnowsze dzieło „Ameryka”.

Spektakl ten jest współczesną interpretacją niedokończonej (bo porzuconej na rzecz „Procesu”) powieści Kafki. Główny bohater, Karl Rossman, to odrzucony przez rodzinę młodzieniec, który wyrusza do Ameryki w poszukiwaniu nowego, lepszego życia. „Kraina szczęśliwości” zostaje w spektaklu całkowicie przerysowana - przeładowana wszechobecnymi cytatami, znanymi sloganami, obrazami i utartymi schematami. Amerykańska, komiksowa popkultura przedstawiona w sposób plastikowy i płytki to pretekst do głębszej refleksji na temat bogatego dziedzictwa kultury europejskiej. Polska premiera tego dynamicznego i pełnego poczucia humoru spektaklu odbędzie się 10 października o 18:30 w Operze Krakowskiej. Prezentacja odbywa się w ramach programu „Tam’Tam: Sezon Kultury NRW w Polsce”.

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.