Facebook Google+ Twitter

Polska premiera Richarda Wagnera pt. Lohengrin

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-04-17 14:06

Dzisiaj odbędzie się ostatni pokaz wyjątkowej opery Richarda Wagnera pt. „Lohengrin“ w Teatrze Wielkim Opery Narodowej w Warszawie. Spektakl wyreżyserował znakominy Antony McDonald, który jest również autorem scenografii oraz kostiumów.

W piątek, 11 kwietnia odbyła się polska premiera opery. "Lohengrin" powrócił jako międzynarodowa produkcja. Opera w trzech aktach wystawiona została w oryginalnej niemieckiej wersji językowej z polskimi napisami. Kierownictwo muzyczne natomiast objął Stefan Soltesz, a chór przygotował Bogdan Gola. Duże pole do popisu miał Chór oraz Orkiestra Teatru Wielkiego, która sprostała oczekiwaniom wymagającej publiczności.

Na piątkową premierę przybyli liczni goście żądni ogromnych emocji. Każda premiera dzieła Richarda Wagnera jest w Polsce z zasady sensacją. Tak też było tym razem. W "Lohengrinie", którego prapremiera odbyła się w 1850 roku w Weimarze, łączą się dwa wątki - mityczna opowieść o konfrontacji dobra ze złem oraz włoski styl operowy, wyrażający się w lekkości arii, duetów i scen zespołowych.

„Lohengrin" w Operze Narodowej powstał w koprodukcji z Welsh National Opera w Cardiff, gdzie premiera inscenizacji Antony'ego McDonalda odbyła się w 2013 r. Opera zachwyciła licznych gości. Partnerem projektu była również Restauracja Strefa, która podczas premiery obsługiwała lożę rządową oraz zapewniła koktajle dla 500 gości.

Ostatni pokaz spektakularnej opery odbędzie w Warszawie dzisiaj (17.04.2014), o godzinie 18:00.
(5tka PR)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.