Facebook Google+ Twitter

Polska promuje się w Irlandii przed Euro 2012 [Wywiad]

Czy Irlandczycy wybierają się do Polski na Euro 2012? Czy opanowała ich gorączka futbolowa? Czy Polska będzie mogła przekuć to na sukces turystyczny? Wywiad z Grzegorzem Dawidowskim, pomysłodawcą spotkań promujących Polskę w Irlandii przed Euro 2012.

 / Fot. Eryk KoziełZ inicjatywy polskich przedsiębiorców w Dublinie w Hotelu Gresham 23 marca rozpoczęła się seria spotkań "Euro 2012", której celem jest promocja Polski jako miejsca doskonałego nie tylko do turystyki, ale i inwestycji.

- Pomysł narodził się, kiedy Irlandia zakwalifikowała się do Euro 2012 - mówi Grzegorz Dawidowski, pomysłodawca tej inicjatywy. - Wielu moich irlandzkich znajomych zaczęło zwracać się do mnie z prośbą, aby pomóc im w znalezieniu noclegu, chcieli dowiedzieć się czegoś więcej o Polsce i to był właśnie ten impuls. Zdałem sobie sprawę, że to może być wielka szansa dla Polski. Jak zwykle mogłem liczyć na pomoc na pomoc Działu Handlu I Promocji przy ambasadzie polskiej w Dublinie. Szefem tego wydziału jest pan premier Waldemar Pawlak. Przykro mi to stwierdzić, ale zarówno Ambasada RP jak i Konsulat w Dublinie nie wsparli w żaden sposób tej inicjatywy - stwierdza Dawidowski.

Jak długo potrwa cykl tych spotkań?
Według mojego założenia, aż do maja, ale jeśli spotkam się z dużym zainteresowaniem, to może nawet trwać w czerwcu podczas samych mistrzostw.

Czy uważa pan że wielu Irlandczyków wybiera się do Polski? Czy może to być szansa dla Polski i jak bardzo zależy to od nas samych?
Polacy mieszkający w Irlandii dużo robią na rzecz promocji Polski. Relacje między Irlandczykami i Polakami mieszkającymi w Irlandii układają się bardzo dobrze we wszystkich obszarach życia. Problemem jest jak wypromować Polskę jako kraj. Irlandczycy nie wiedzą zbyt wiele o Polsce, poza Krakowem nie znają na ogół innych miast i tutaj widzę wielką szansę. Wielu Irlandczyków wybiera się na Euro, ale chcą, aby wiązało się to z jak najniższymi kosztami, bowiem w Irlandii panuje teraz kryzys, każdy oszczędza. Jeżeli zaoferujemy im ciekawą ofertę, zarówno turystyczną jak i cenową to jest o co powalczyć.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.