Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27273 miejsce

Polska proteza ręki szansą dla osób po amputacji

Pojawiła się szansa dla wielu osób po amputacji ręki. Polscy inżynierowie opracowali jedną z najnowocześniejszych na świecie protez i uzyskali komplet pozwoleń na wdrożenie jej do produkcji, a także na udostępnienie jej osobom potrzebującym.

Powstała pierwsza polska aktywna proteza ręki. Projektantami i konstruktorami tego wynalazku są absolwenci Politechniki Wrocławskiej - Wojciech Jopek, Michał Turów i Michał Wasilewski. Grupa inżynierów z firmy ProManus po długim i mozolnym procesie certyfikacji uzyskała status urządzenia medycznego dla swojego urządzenia. Dzięki temu proteza może być wdrożona do produkcji a co ważniejsze do obrotu handlowego.

Proteza posiada niezależne sterowanie wszystkimi pięcioma palcami oraz ruchomy nadgarstek, potrafi wyczuwać kształty i dostosowywać do nich uchwyt. Pozwala to na osiągnięcie niemal wszystkich ruchów naturalnej dłoni. Sterowanie odbywa się przez czujniki montowane na mięśniach kikuta. Moduł zasilający umożliwia działanie protezy przez cały dzień.

Pacjenci mogą starać się o dofinansowanie zakupu ze środków NFZ i PCPR.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.