Facebook Google+ Twitter

"Polska" - Prywatyzacja giełdy najważniejsza dla Grada

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-13 07:23

Minister skarbu Aleksander Grad przyznał w rozmowie z dziennikiem "Polska", że sprzedaż Giełdy Papierów Wartościowych jest dla niego najważniejszą prywatyzacją od 20 lat.

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Gielda2_Wwa_beax.jpgW wywiadzie dla gazety minister powiedział, że giełda jest jednym z najważniejszych symboli gospodarki. "Prywatna giełda będzie oznaczała zakończenie pewnego rozdziału w historii naszej gospodarki. Będzie symbolem zakończenia pewnego etapu zmian ustrojowych" - wyjaśnił Grad.

Po pakiet kontrolny spółki zgłosiła się Deutsche Boerse. Szef resortu skarbu zaznaczył, że nie obawia się sprzedaży warszawskiej giełdy Niemcom. "Zarzutu wyprzedaży Niemcom obawiam się w równym stopniu, co oddania Szwedom Bałtyku. W gospodarce nie ma miejsca na tego typu straszenie" - podkreślił w rozmowie z "Polską". Minister przypomniał też, że Deutsche Boerse nie jest spółką państwową, a w XXI wieku "kapitał tak naprawdę nie ma narodowości".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 13.11.2009 12:42

Czy Ci ludzie wstydu nie mają, już od 20 lat kupczą Polską. Przecież nie ma państwa w Europie zachodniej które nie zachowuje strategicznych obiektów w rękach państwa. Czy oni naprawdę nie boją się, że będą rozliczeni! Jestem pewien i Balcerowiczowi dobiorą się do tyłka!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 13.11.2009 12:36

Sukces murowany.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.