Facebook Google+ Twitter

Polska przeciwna modyfikowanej żywności

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-03 11:16

Polska jest przeciwna uprawie na terenie naszego kraju żywności genetycznie zmodyfikowanej. Wczoraj Komisja Europejska mimo kontrowersji zgodziła się na uprawę zmodyfikowanego ziemniaka w Unii Europejskiej.

Minister rolnictwa Marek Sawicki powiedział, że decyzję muszą teraz przeanalizować nasi prawnicy, bo została ona podjęta w dziwnych okolicznościach. Dodał, że od 2007 roku Bruksela nie zasięgała opinii ani ministrów rolnictwa krajów członkowskich ani Parlamentu Europejskiego.

Minister podkreślił, że teraz resort potrzebuje trochę czasu, aby wyjaśnić, na ile decyzja Komisji jest dla nas wiążąca. Zaskakujący jest pośpiech Komisji, która zdecydowała o zgodzie na uprawę ziemniaka Amflory w pierwszym miesiącu urzędowania. Wcześniej zmodyfikowany ziemniak czekał na zgodę Brukseli prawie 12 lat.

Już pojawiają się komentarze, że nowa Komisja bardzo szybko uległa lobby przemysłowemu. Dotychczasowe badanie opinii publicznej pokazują, że Polacy są w większości przeciwni dopuszczania na nasz rynek żywności genetycznie zmodyfikowanej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.