Polska przegrała w finale Pucharu Hopmana

Reprezentacja polski w składzie Agnieszka Radwańska i Grzegorz Panfil niestety przegrała w finale Pucharu Hopmana z Francją 1:2. O końcowym zwycięstwie "Trójkolorowych" zadecydował mecz mikstowy, w którym nasi reprezentanci ulegli 0:2.

/ Fot. brakSobotni finał tegorocznej edycji Pucharu Hopmana rozpoczął się od przegranej Grzegorza Panfila z Jo-Wilfriedem Tsongą 1:2. Dużo niżej notowany Polak dzielnie przeciwstawił się Francuzowi, wygrywając nawet seta. Pojedynek zakończył rezultatem 3:6, 6:3, 3:6.

Później na kort w Perth wyszła Agnieszka Radwańska, która ograła Alize Cornet. Francuzka gładko uległa Krakowiance w pierwszym secie, jednak w drugim postawiła opór, wygrywają po tie-breaku. W ostatecznej partii Radwańska nie dała szans Cornet i wygrała do dwóch. Ostatecznie zmagania kobiet zakończyły się wynikiem 6:3, 6:7(7-9), 6:2. Zadecydować miał więc mecz mikstowy.

Tutaj niestety słabsza okazała się drużyna polska. Przegrała gładko 0:6, 2:6. Polska debiutowała w Pucharze Hopmana, więc należą się spore brawa za awans do samego finału turnieju uznawanego za nieoficjalne mistrzostwa świata par mieszanych.

Polska - Francja 1:2, Perth Arena, Perth (Australia)
Puchar Hopmana, kort twardy, finał

sobota, 4 stycznia
Gra 1.: Grzegorz Panfil - Jo-Wilfried Tsonga 3:6, 6:3, 3:6
Gra 2.: Agnieszka Radwańska - Alizé Cornet 6:3, 6:7(7-9), 6:2
Gra 3.: Grzegorz Panfil / Agnieszka Radwańska - Jo-Wilfried Tsonga / Alizé Cornet 0:6, 2:6