Polska przegrała wyjazdowy mecz towarzyski z RPA 0:1

• Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-06 17:37

Polska przegrała 0:1 z RPA wyjazdowy mecz towarzyski. Jedyną bramkę strzelił w 6. minucie Thembinkosi Fanteni. Spotkanie zostało rozegrane w Johannesburgu.

W pierwszej połowie dominującą stroną byli piłkarze RPA, którzy po strzelonej bramce kontrolowali przebieg gry. "Biało-czerwoni" ani razu poważnie nie zagrozili bramce gospodarzy. W 27. minucie Jacek Krzynówek otrzymał nawet żółtą kartkę za ...grę na czas.

Druga połowa to nadal słaba gra Polaków. W 58. minucie powinno być 2:0, ale stuprocentowej sytuacji nie wykorzystał Bernard Parker, głównie za sprawą Łukasza Załuski. Polski bramkarz popisał się świetną interwencją ponownie w 76. minucie, kiedy z dystansu strzelał Gaxa. Chwilę później piłkę z linii bramkowej wybił Łukasz Trałka. W końcówce Polacy zagrali aktywniej, ale nie potrafili stworzyć dobrej okazji. W 87. minucie Robert Lewandowski trafił do siatki rywali, ale był na pozycji spalonej.

Polacy wyszli na pierwsza połowę w składzie: Łukasz Załuska - Jakub Rzeźniczak, Bartosz Bosacki, Michał Żewłakow, Jacek Krzynówek - Sławomir Peszko, Rafał Murawski, Dariusz Dudka, Jakub Wilk - Roger Guerreiro - Robert Lewandowski. Po przerwie za Peszkę wszedł Marek Saganowski, w 59. minucie Wilka zmienił Marcin Komorowski, a Murawskiego - Łukasz Trałka. W 78. minucie Dariusza Dudkę zastąpił Dawid Janczyk.

We wtorek reprezentacja Polski rozegra kolejny mecz - w Kapsztadzie z Irakiem. Zarówno RPA, jak i Irak, zagrają w rozpoczynającym się 14 czerwca Pucharze Konfederacji.