Polska przegrała ze Słowacją 0:1 w ostatnim meczu eliminacji do mundialu

Przy niemal pustych trybunach i na zaśnieżonej murawie Stadionu Śląskiego, reprezentacja Polski podejmowała zespół Słowacji, w ramach ostatniego meczu kwalifikacyjnego do mistrzostw świata 2010. Niestety, przegraliśmy 0:1.

Tak wygląda Stadion Śląski na kilkanaście minut przed meczem / Fot. Paweł KiliańskiBojkot meczu na Stadionie Śląskim okazał się skuteczny! Na spotkanie ze Słowacją wybrało się zaledwie ok. 4,5 tys. fanów biało-czerwonych. Czyli mniej więcej tylu, ilu kibiców ze Słowacji. Warto dodać, że mecz był rozgrywany w zimowej scenerii.

Jeszcze kibice na dobre nie rozsiedli się na swoich zimnych krzesełkach, a już w 3. min spotkania zobaczyliśmy bramkę. Pięknym strzałem popisał się Seweryn Gancarczyk tylko, że zamiast do bramki przeciwnika, strzelił do własnej! Jerzy Dudek nie miał szans na obronę tego uderzenia.

Hymny obu reprezentacji / Fot. Paweł KiliańskiW tych warunkach kibicie oglądali kiks za kiksem. Po dośrodkowaniu słowackiego pomocnika wzdłuż bramki, piłkę próbował wybić Jakub Rzeźniczek, jednak uczynił to tak nieporadnie, że futbolówka poleciała w kierunku bramki Dudka. Na szczęście polski bramkarz był czujny.

W 18. min w strzałem z okolic pola karnego popisał się Paweł Brożek, jednak jego uderzenie leciało w sam środek bramki. Bramkarz rywali z niewielkimi kłopotami obronił strzał.

W 25. min spotkania, piłka ląduje wprost pod nogami Mariusza Lewandowskiego, który strzela, niestety, bardzo niecelnie z okolic 20 metrów.

Kilka minut później, "Lewy" huknął jak z armaty z dystansu, po tym uderzeniu bramkarz Słowaków Jan Mucha, z trudem wybił piłkę.