Polska przegrywa z Urugwajem

Reprezentacja Polskich koszykarzy, po dobrym meczu choć przegranym z Argentyną, musiała uznać wyższość także drużyny z Urugwaju. Nasza ekipa zagrała mało agresywnie i nie potrafiła przeciwstawić się fizycznie Urugwajowi.

Szymon Szewczyk / Fot. PAP EPA MoreliPrzełomowa dla losów spotkania okazała się druga odsłona, którą to podopieczni Muliego Katzuriego przegrali aż 9:23. Początek spotkania nie zapowiadał takiego pogromu, bowiem Polacy prowadzili po 10 minutach gry 19:16.

W drugiej części spotkania Polska goniła rywala chcąc jak najbardziej zniwelować ogromną przewagę z drugiej odsłony meczu. Przed ostatnią kwartą, nasza drużyna traciła do Urugwaju 10 punktów. Mimo iż taka różnica w koszykówce to niewiele, dla gości z Europy okazała się nie do przeskoczenia. Polska kadra przegrała ostatecznie 59:73.

Świetne spotkanie dla zwycięzców rozegrał Maurico Aguiar, który w całym meczu zdobył aż 26 punktów przyczyniając się w dużej mierze do wygranej swojej drużyny.

W polskim zespole najwięcej punktów rzucili: Filip Dylewicz i Szymon Szewczyk, po 11.

- Nic nam nie wychodziło, nie wykonywaliśmy jakichkolwiek założeń. Staraliśmy się, ale zdarzało się, że przez siedem minut nie potrafiliśmy zdobyć punktów - powiedział po meczu dla Sport.pl, Szymon Szewczyk.

- Brakowało też koncentracji. Analizując ten mecz musimy stanąć przed lustrem i zapytać się sami siebie o to, co daliśmy drużynie. Czy dałem z siebie maksimum czy tylko wyszedłem na parkiet z myślą, że jakoś to będzie, bo Urugwaj jest słabszą drużyną. Okazało się, że wcale nie jest taki słaby - dodał Polak.

Polska - Urugwaj 59:73 (19:16, 9:23, 19:17, 12:17)

Polska: Szewczyk 11, Dylewicz 11, Łapeta 10, Kikowski 7, Szawarski 6, Kitzinger 5, Frasunkiewicz 4, Szubarga 3, Sroka 2, Koszarek 0, Wołoszyn 0.

Urugwaj: Aguiar 26, Batista 16, Silveira 9, Paez 8, Gonzalez 4, Aguilera 4, Vazquez 2, Haller 2, Elhorody 0.