Polska remisuje 1:1 z Meksykiem po bramce Brożka

Reprezentacja Polski w piątek rozegrała spotkanie towarzyskie z Meksykiem na stadionie Pepsi Arena w Warszawie. Po zaciętym spotkaniu padł remis 1:1. Dla naszej drużyny bramkę zdobył Paweł Brożek.

/ Fot. PAPPrzed spotkaniem było wiadomo, że Franciszek Smuda w meczu przeciwko Meksykowi nie będzie mógł skorzystać z kilku kluczowych piłkarzy. Z powodu kontuzji zabrakło Sławomira Peszki, Eugena Polańskiego, Grzegorza Wojtkowiaka. Po kontuzji do zdrowia wracają Rafał Murawski i Robert Lewandowski i ta dwójka ma być gotowa na spotkanie z Niemcami. Tymczasem dublerzy na kilku pozycjach okazali się na tyle skuteczni, że w piątek przeciwko Meksykowi prezentowali się poprawnie i mecz zakończył się remisem 1:1.

W meczu z Meksykiem od początku spotkania w bramce wystąpił Przemysław Tytoń, którego selekcjoner postanowił sprawdzić. Szanse gry od początku meczu dostał Paweł Brożek, który w 27. minucie udowodnił, że potrafi strzelać bramki także w reprezentacji dając naszej drużynie prowadzenie po ładnej akcji z Mierzejewskim. Podopieczni Franciszka Smudy nie cieszyli się jednak zbyt długo z prowadzenia. Już w 35. minucie Javier Hernandez doprowadził do wyrównania. Taki wynik utrzymał się do przerwy.

Po zmianie stron kibice w Warszawie zobaczyli sporo walki. Już w 50. minucie "biało-czerwoni" mogli wyjść na prowadzenie lecz doskonałą okazję zmarnował Mierzejewski. Obie drużyny starały się wyprowadzić skuteczną akcję, lecz bezskutecznie. Druga część spotkania okazała się pechowa dla Ludovika Obraniaka, który w 70. minucie otrzymał czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie osłabiając nasz zespół. Mimo przewagi liczebnej goście nie zdołali przechylić szali na swoją stronę i wynik do końca nie uległ już zmianie.

Polska - Meksyk 1:1 (1:1)

Polska: Przemysław Tytoń - Marcin Wasilewski, Arkadiusz Głowacki, Tomasz Jodłowiec (90. Janusz Gol), Jakub Wawrzyniak - Jakub Błaszczykowski (46. Patryk Małecki), Dariusz Dudka, Adrian Mierzejewski (67. Maciej Rybus), Adam Matuszczyk (71. Kamil Glik), Ludovic Obraniak - Paweł Brożek (84. Sławomir Peszko).

Meksyk: Alfredo Talavera - Efrain Juarez (74. Sergio Perez), Francisco Rodriguez, Hector Moreno, Carlos Salcido - Pablo Barrera, Gerardo Torrado, Jesus Molina, Andres Guardado - Antonio Naelson (65. Giovani dos Santos), Javier Hernandez (46. Aldo De Nigris).

Już w najbliższy wtorek kibiców w Polsce czekają kolejne emocję związane z występami reprezentacji Polski. Na stadionie PGE Arena w Gdańsku zmierzymy się z Niemcami. Jak będzie tym razem?