Polska remisuje na Stadionie Narodowym ze Szkocją 2:2

We wtorek o godzinie 20:45 na Stadionie Narodowym w Warszawie piłkarze reprezentacji Polski podejmować będą drużynę Szkocji. Po historycznej wygranej 2:0 z Niemcami polscy kibice wierzą, że w kolejnym meczu znów wygramy.

Uważam, że ten mecz może pokazać, czy wygrana z Niemcami stworzyła team zdolny awansować na Euro 2016.

Ze Szkotami musimy zagrać zupełnie inaczej niż z Niemcami. W sobotnim spotkaniu Polacy bronili się i kontrowali, ze Szkocją będą zmuszeni grać w ataku pozycyjnym, co może okazać się dla nas o wiele trudniejsze. Ponadto uraz stawu skokowego wyeliminował z gry środkowego pomocnika Tomasza Jodłowca. Trener Nawałka powiedział, że myślał, żeby we wtorek wystawić ten sam skład co w sobotę. Ale to się okazało niemożliwe. Kto zastąpi pomocnika Legii Warszawa? Najpoważniejsi kandydaci to Krzysztof Mączyński z ligi chińskiejlub strzelec drugiej bramki w meczu z Niemcami Sebastian Mila.

Nasi rywale nie mają problemów z urazami. Grają bardzo dobrze o czym może świadczyć fakt, że z ośmiu ostatnich meczów Szkoci ulegli tylko Niemcom. Polacy na razie są liderami grupy D, a pokonanie Szkotów tę pozycję by wyraźnie umocniło.

"Z Niemcami nie mieliśmy nic do stracenia, teraz już mamy. Nie chcemy jednak, żeby ktoś mówił, że wygrana z Niemcami to był przypadek." - powiedział skrzydłowy naszej drużyny Kamil Grosicki.

Polscy kibice wierzą, że po ostatnim gwizdku sędziego to my będziemy się cieszyć z wygranej, a Szkoci będą schodzić z boiska na tarczy.

Dziś w naszej grupie zagrają również: Niemcy - Irlandia oraz Gibraltar - Gruzja.

Specjalnie dla czytelników Wiadomości24.pl już od 20.30 przeprowadzimy transmisję meczu live wprost z trybuny prasowej Stadionu Narodowego.

20:04 Na rozgrzewkę wychodzi Wojciech Szczęsny, a chwilę później pozostali bramkarze naszej drużyny.
20:05 Szkoci na murawie Stadionu Narodowego.
20:09 Pozostali nasi zawodnicy zjawiają się na boisku. Wszystko to dzieje się przy głośnych owacjach polskich kibiców.
20:11 Przypomnienie na telebimie bramek podczas meczu z Niemcami.
20:12 Decyzją delegata UEFA dach Stadionu Narodowego pozostaje otwarty.

Ogłoszono składy na mecz.

Kontuzjowanego Tomasza Jodłowca zastąpi w środku pola Krzysztof Mączyński. Za lewego obrońcę Jakuba Wawrzyniaka zagra Artur Jędrzejczyk, a Macieja Rybusa zastąpi Waldemar Sobota.

Wyjściowy skład Polaków: Wojciech Szczęsny - Łukasz Piszczek, Kamil Glik, Łukasz Szukała, Artur Jędrzejczyk - Kamil Grosicki, Grzegorz Krychowiak, Krzysztof Mączyński, Waldemar Sobota - Arkadiusz Milik, Robert Lewandowski.

Szkocja zagra w składzie: David Marshall - Alan Hutton, Russell Martin, Gordon Greer, Steven Whittaker - Shaun Maloney, Scott Brown, James Morrison, Ikechi Anya - Steven Naismith, Steven Fletcher.

20:30 Koniec rozgrzewki.
20:31 Przedstawienie drużyny Szkocji.
20:33 Przedstawienie Polaków - jako "Pogromców Mistrzów Świata". Komentator wywoływał imię, a kibice nazwisko.

Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie Hiszpan Alberto Undiano Mallenc.

Transmisja meczu - strona nr 2

20:44 Hymny obu drużyn zaśpiewane. Pora na rozpoczęcie spotkania.
20:45 Na trybunach gromkie "Polska, biało-czerwoni".
1' Rozpoczęli Polacy.
2' "Polacy jesteśmy z Wami" - taki okrzyk wydobywa się z gardeł kibiców.
4' Nieudana próba dalekiego podania Szukały.
5' Brown próbował odebrać piłkę Mączyńskiemu w środku pola, ale Polak w ostatniej chwili poda ją do Szczęsnego.
6' Strata Krychowiaka. Pierwszy rzut rożny dla Szkotów, ale dobrze Polacy. Jędrzejczyk blokuje dośrodkowanie.
7' Szkoci starali się przedrzeć środkiem, ale piłka wybija im Szukała.
7' Sobota faulowany przy linii środkowej. Ciężki początek biało-czerwonych.
8' Lewandowski przegrywa pojedynek z dwoma obrońcami Szkotów.
9' Zle dośrodkowanie Piszczka z prawego skrzydła. Piłka ląduje poza boiskiem.
10' "Polacy, my chcemy gola!" - domagają się kibice naszej drużyny.
10' Fletcher na nasze szczęście nie opanował piłki przy linii bocznej.
11' Lewandowski leży na boisku! Próbował oddać strzał, ale bezpardonowo nakładką zaatakował do szkocki obrońca!
12' Lewandowski już na boisku.
13' GOOOOOL!!! Autorem bramki jest Krzysztof Mączyński
14' Na trybunach okrzyki "Jeszcze jeden" oraz "Polska, Polska". Sobota próbował zagrać prostopadle, piłkę wybił Hutton, przed polem karnym dopadł do niej Mączyński i lekkim, ale precyzyjnym strzałem tuz przy słupku pokonał bramkarza Szkotów!!!
15' Szkoci rzucili się do ataków, ale Polacy kontrolują środkową strefę boiska.
17' Polacy wycofują piłkę do Szczęsnego.
18' Naismith faulowany w środku pola.
19' GOL!!! Strzelcem bramki pomocnik Shaun Maloney. Świetna piłkę w polu karnym przyjął Ikechi Anya i dokładnie podał do Maloneya, który położył na murawie Wojtka Szczęsnego, by ten po chwili musiał wyciągać piłkę z siatki.
20' Obudzili się kibice Szkocji, ale po chwili nasi kibice ich zagłuszyli.
21' Rzut rożny dla Polski. Dośrodkowuje Grosicki, ale piłkę piąstkuje Marshall.
22' Kolejny rzut rożny po obronie strzału przez bramkarza.
23' Marshall z problemami, ale łapie piłkę.
24' Akcja Polaków na lewym skrzydle, ale Polacy tracą piłkę.
24' Zablokowane dośrodkowanie Grosickiego, aut dla naszej drużyny.
25' Pomysłowa akcja Polaków, dośrodkowanie Grosickiego i bliski dojścia do dogodnej sytuacji Waldemar Sobota.
26' Błąd Mączyńskiego w środku boiska, ale na szczęście w sama porę wrócił Grosicki.
27' Lewandowski podał do Milika, ale bramkarz gości zorientował się w całej akcji.
29' Rzut wolny dla Szkotów, ale złe dośrodkowanie Maloneya.
30' Polacy na własnej połowie. Inicjatywa po stronie Szkocji. To my przecież gramy u siebie! Panowie - do ataku!
31' Szkoci szukali prostopadłego podania, ale na posterunku był Szukała.
33' Sobota dostał dobre podanie, niestety przegrał rywalizację z obrońcami.
34' Grosicki starał się przedrzeć lewym skrzydłem, ale powstrzymali go Szkoci.
35' Glik uderzony w środku boiska i z krwawiącym łukiem brwiowym zbiega w kierunku linii bocznej.
36' Niestety już bardzo dawno nie przedostaliśmy się w okolice pola karnego Szkotów. Nie tak miał wyglądać ten mecz.
36' Strzał z dystansu Fletchera obok bramki Szczęsnego.
37' Kamil Glik wraca na boisko.
37' Grosicki dwa razy próbował dośrodkować i dwa razy zrobił to bardzo niedokładnie.
38' Dośrodkowanie Lewandowskiego i ... piłka wybita przez Huttona.
39' Sobota stracił piłkę.
40' Szansa dla Polaków. Świetne podanie Jędrzejczyka do Soboty, który szukał Lewandowskiego. Niestety znów lepsi obrońcy Szkocji.
41' Lewandowski dostał podanie od Glika, przyjął piłkę, ale obrońca zatrzymuje kolejny raz zawodnika Bayernu Monachium.
43' Znów Lewandowski w polu karnym. Próba minięcia trzech obrońców musiała skończyć się strata naszego napastnika.
44' Dośrodkowanie Grosickiego pewnie łapie David Marshall.
45' Szkoci przed naszym polem karnym, ale jakoś nie kwapią się do ataku. Chyba czekają n koniec pierwszej polowy.
45' Przejecie piłki przez Polaków, ale niestety niedokładne podanie.
45' Niebezpieczne dośrodkowanie Anyi powstrzymana przez Szukałę. Ostatni gwizdek sędziego. Na razie wynik 1:1. Do przeczytania za 15 minut!

W równolegle rozgrywanych spotkaniach naszej grupy Niemcy remisują 0:0 z Irlandią, a Gibraltar przegrywa 0:2 z Gruzją.

II połowa meczu - strona 3 --------->

46' I zaczęliśmy drugą połowę. Obie drużyny bez zmian. Polscy kibice zaczynają od gorącego dopingu dla naszej reprezentacji.
47' Szansa Polaków, Piszczek, ale jego podanie nie dotarło do kolegów.
48' Kolejna okazja! Po rzucie rożnym walkę o górną piłkę wygrał Glik, zgrał on do Milika, ale polski napastnik z sześciu metrów przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.
49' Szkoci mają rzut wolny z bocznego sektora boiska.
49' Kontra Polaków! Grosicki popędził prawą stroną, ale niedokładnie podał do Milika!
50' Rzut wolny dla Polski na wysokości pola karnego! Radzą sobie Szkoci.
51' Rzut rożny dla Polski, ale dośrodkowanie Piszczka łapie bramkarz.
54' Podanie do Soboty przejmują Szkoci.
55' Podania Sobota - Milik - Lewandowski, ale to wszystko daleko od pola karnego Szkotów.
57' "Mazurek Dąbrowskiego" wyśpiewany przez polskich kibiców.
57' GOL!!! Autorem bramki jest Steven Naismith. Do dośrodkowania Jamesa Morrisona z rzutu wolnego doszedł Naismith, napastnika Szkotów nie upilnował Łukasz Piszczek i ten z bliska pokonał Szczęsnego.
58' Cisza w sektorach zajmowanych przez polskich kibiców, a Szkoci rozśpiewani. Ech...
60' Strzał Morrisona z dystansu ponad bramką Szczęsnego.
61' Żółta kartka dla Krychowiaka. Panie trenerze - potrzeba już zmian na boisku!
62' Do wejścia na boiska szykuje się Sebastian Mila, który zmienia Waldemara Sobotę.
63' Szansa Polaków! Grosicki podaje piłkę do ustawionego na piątym metrze Milika, ale ten głową przenosi ją nad poprzeczkę. Jak można było tego nie wykorzystać?
63' Mila za Sobotę.
64' 55197 widzów na Stadionie Narodowym.
65' Inicjatywa po stronie "Orłów". Do przodu Polsko!
66' Dobra akcja Grosicki-Mila, ale na tym się skończyło.
66' Mila fauluje Whitakera.
67' Posiadanie piłki na korzyść naszych rywali: Polska 42% - Szkocja 58%.
67' Zbyt głębokie dośrodkowanie Roberta Lewandowskiego.
68' Na trybunach "Polacy, jesteśmy z Wami".
69' Kolejna znakomita okazja Polaków, ale do piłki toczącej się na trzecim metrze nie dochodzi Lewandowski. Brakowało centymetrów.
71' Potężny strzał Mączyńskiego zza pola karnego, niestety ponad poprzeczką.
72' Podwójna zmiana w drużynie Szkocji. Schodzą z boiska Steven Fletcher i Steven Naismith, a za nich wchodzą Darren Fletcher i Chris Martin.
73' Anya świetnie powstrzymany przez Piszczka.
74' Polacy w natarciu, ale musimy pamiętać, że trzeba strzelać bramki, a w tym momencie strzeliliśmy ich i jedną mniej niż rywale.
75' Kontra Szkotów. Maloney uderza potężnie na naszą bramkę i tylko refleks Szczęsnego ratuje nas przed utratą trzeciej bramki.
77' GOOOOOL!!! Zdobywcą bramki po fenomenalnym prostopadłym podaniu Jędrzejczyka jest Arkadiusz Milik!!!!!!!
79' Mogło być 3-2. Wspaniała akcja Lewandowskiego. Minął obrońcę i uderzył, ale piłkę obronił Marshall. Tak grającego "Lewego" chcemy widzieć w każdym meczu naszej drużyny!
81' Po rzucie rożnym do główki doszedł Milik, ale bramki nie ma.
82' Szkoci wypychani z naszej połowy boiska.
83' Kibice skandują "Jeszcze jeden, jeszcze jeden".
84' Groźna akcja Szkotów, ale znakomity powrót Krzysztofa Mączyńskiego. Znakomicie zastępuje on kontuzjowanego Jodłowca.
85' Żółta kartka dla Sebastiana Mili za dyskusję z sędzią.
86' W sytuacji sam na sam w słupek trafia Grosicki. Dobitka Mili niecelna. Co za emocje.
87' Żółtą kartkę otrzymuje Gordon Greer.
87' Mila dośrodkowuje, ale strzał Glika zablokowany.
88' Rzut rożny dla Polski, piąstkuje Marshall. Szkoci marzą, aby ten mecz już się zakończył, a my wprost przeciwnie. Wierzymy, że w końcu, któraś akcja przyniesie zwycięską bramkę!
89' Atak pozycyjny Polaków.
89' Zmiana w naszej drużynie. Za Kamila Grosickiego na murawie pojawia się Michał Żyro.
89' Nie spieszy się z wybiciem piłki bramkarz Szkotów.
90' Druga połowa meczu przedłużona o 2 minuty. Czy naszą drużynę stać jeszcze na jeden zryw i upragnioną bramkę?
91' Arbiter odgwizdał pozycję spaloną Lewandowskiego.
92' Koniec meczu. Polska remisuje na Stadionie Narodowym ze Szkocją 2:2. Dziękujemy za emocje, dziękujemy za walkę, dziękujemy za zaangażowanie.

Niemcy zremisowali 1:1 z Irlandią, a Gibraltar przegrał 0:3 z Gruzją.