Facebook Google+ Twitter

Polska reprezentacja na matematyczne mistrzostwach świata

21-22 maja we Wrocławiu, odbędzie się finał IX Mistrzostw Polski w Grach Matematycznych i Logicznych, który wyłoni reprezentację matematyków na światowy finał w Paryżu. Polscy zawodnicy już teraz są wymieniani w gronie faworytów.

Mistrzostwa w Grach Matematycznych i Logicznych to prestiżowy konkurs dla miłośników matematyki w każdym wieku i na każdym poziomie wiedzy - od siedmiolatków po emerytów, przez rozpoczynających przygodę z matematyką pierwszoklasistów, po zawodowych matematyków. To jedyny konkurs w Polsce o tak szerokim spektrum uczestników. Dlatego też zawodnicy są podzieleni na 8 kategorii związanych z poziomem wykształcenia matematycznego.

Jest to nietypowy konkurs, ponieważ zadania przed jakimi stawiany jest uczestnik nie wymagają tylko konkretnej wiedzy matematycznej , a raczej logicznego myślenia i wyobraźni geometrycznej - mówi Piotr Tomczak z firmy Casio. Ostatnie lata, pokazują, iż w tej formule polscy zawodnicy czują się doskonale, zdobywając w ciągu czterech ostatnich lat łącznie 37 medali w tym 13 złotych - dodaje Tomczak.

Międzynarodowy finał tych prestiżowych zawodów odbędzie się w pod koniec sierpnia w Paryżu. Polska będzie miała reprezentantów w każdej z 8 kategorii.

Gospodarzem tegorocznych Mistrzostw Polski jest Politechnika Wrocławska. Partnerami wydarzenia i fundatorami nagród są: Ambasada Francji i firma Casio.

Więcej informacji na: www.grymat.im.pwr.wroc.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.