Polska - RPA 1:0. Czego dowiedzieliśmy się o drużynie Fornalika?

Reprezentacja Polski odniosła pierwsze zwycięstwo na Stadionie Narodowym, pokonując w piątkowy wieczór Republikę Południowej Afryki 1:0. Bramkę w 82. minucie spotkania zdobył piłkarz Tereka Grozny Marcin Komorowski. Czego dowiedzieliśmy się o naszej reprezentacji?

Sonda

Jakim wynikiem zakończy się mecz Polska - Anglia?

/ Fot. PAP/Bartłomiej ZborowskiTrener Waldemar Fornalik do boju z "Bafana Bafana" wystawił głównie piłkarzy rezerwowych, a dał odpocząć graczom takim jak: Lewandowski, Piszczek czy Obraniak. Gdy dodamy do tego kontuzje Błaszczykowskiego, Peszki, Koseckiego, Saganowskiego, Rybusa czy problemy rodzinne Polańskiego szansę na występ w pierwszym składzie otrzymali gracze na co dzień nie będący pierwszym wyborem selekcjonera, tacy jak Wojtkowiak, Wszołek, Piech czy Perquis.
Co pokazali, i czego dowiedzieliśmy się po tym spotkaniu?

1. Robert Lewandowski jest niezastąpiony: kolejną szansę występu w pierwszym składzie dostał Artur Sobiech, ale podobnie jak w meczu w Tallinie pokazał, iż nie potrafi udźwignąć ciężaru bycia pierwszym napastnikiem i seryjnie marnował szanse. Arkadiusz Piech poza jedną wyborną sytuacją gdy znalazł się sam na sam z bramkarzem RPA był niewidoczny i został zmieniony w przerwie. Arkadiusz Milik jest jeszcze młody, ale dwukrotnie nie trafił w piłkę w polu karnym po dobrych zagraniach kolegów. Pokazuje to jak ważny w kadrze jest Robert Lewandowski, pytanie: co się stanie, gdy gwiazda Borussii (odpukać) dozna kontuzji?

2. Grzegorz Krychowiak jest pewniakiem jako defensywny pomocnik: zawodnik Reims imponował w odbiorze piłki, był spokojny i dokładny. Wydaje się, że obok Polańskiego to podstawowy gracz w środku pola na mecz z Anglią.

3. Paweł Wszołek jest w stanie zastąpić Błaszczykowskiego: 20-latek imponował szybkością, parę razy znakomicie dograł w pole karne, gdyby nie uraz grałby w II połowie spotkania. Jego zmiennik Waldemar Sobota nie grał już tak ofensywnie i wydaje się, że to młody gracz Polonii wybiegnie we wtorek w podstawowym składzie. Na drugim skrzydle o występ zawalczą zapewne gracze na co dzień występujący w Turcji, a więc Mierzejewski i zdecydowanie bardziej widoczny we wczorajszym spotkaniu Kamil Grosicki.

Marcin Komorowski fetuje strzelenie gola w towarzyskim meczu z RPA, rozegranym na Stadionie Narodowym w Warszawie. / Fot. PAP/Leszek Szymański4. Przemysław Tytoń potwierdził, że jest numerem jeden w bramce: początkowo grał niepewnie, zdarzyło mu się wypuścić piłkę po jednym z dośrodkowań, na dodatek opóźniał wznowienie gry, mimo iż partnerzy byli dobrze ustawieni, ale w przekroju całego meczu był bardzo pewny i mimo, iż to Tomasz Kuszczak gra na co dzień na Wyspach, to pewnie rezerwowy PSV wybiegnie na murawę w spotkaniu z Dumą Albionu.

5. Waldemar Fornalik ma "nosa" do zmian: w drugiej połowie wpuścił Grosickiego i Komorowskiego, którzy wzięli udział w akcji bramkowej. Komorowski strzelił bramkę, a skrzydłowy Sivassporu był najaktywniejszym graczem 2. połowy.