Facebook Google+ Twitter

"Polska" - Rząd podniesie podatki pośrednie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-16 07:42

Dziennik "Polska" pisze, że rząd będzie starał się zwiększyć dochody budżetu przede wszystkim przez podniesienie podatków pośrednich - czyli akcyzy na alkohol, tytoń, paliwo.

Planowane jest także podniesienie składki rentowej z 6 do 13 procent. Według danych resortu finansów do końca roku dziura w budżecie państwa może sięgnąć nawet 40 miliardów złotych - przypomina gazeta.

Według dziennika "Polska" rząd Donalda Tuska wstrzymując prywatyzację robi poważny błąd. "Nie podwyżki podatków, nie zwiększanie deficytu, a sprzedaż państwowych udziałów w dużych, notowanych na giełdzie spółkach mogłaby uratować budżet" - mówi gazecie były minister spraw zagranicznych Andrzej Olechowski.

"Polska" dodaje, że ze sprzedaży akcji dużych firm, jak PKN Orlen czy PKO BP, Skarb Państwa mógłby mieć nawet 45 miliardów złotych. Rząd z prywatyzacji zaplanował na ten rok jedynie 12 miliardów, ale i tego nie będzie. Do tej pory zebrał jedynie 470 milionów złotych. Nawet PiS - przeciwny sprzedaży państwowych dóbr - wycisnął z prywatyzacji w 2007 roku ponad 2 miliardy złotych - czytamy w dzienniku "Polska".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.