Facebook Google+ Twitter

"Polska" - Rząd ratuje miejsca pracy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-10 08:28

Rząd pracuje nad pakietem zmian w prawie, które mają chronić zarówno pracowników jak firmy przed skutkami kryzysu - wynika z informacji dziennika "Polska".

Nowe przepisy mają przede wszystkim powstrzymać falę zwolnień i gwarantować pracownikom szybką wypłatę wynagrodzeń w przypadku niewypłacalności ich pracodawcy. Projekty ustaw zostaną przyjęte przez rząd najpóźniej w marcu.

Najważniejszą z rządowych propozycji jest wprowadzenie elastycznego czasu pracy. Pracodawca będzie mógł regulować czas pracy w zależności od potrzeb swojej firmy. W okresie spadku zamówień i ograniczeń produkcji, ludzie będą pracowali mniej za tę samą płacę. Za to gdy koniunktura gospodarcza się poprawi i przybędzie zamówień, pracownicy nie będą dostawać dodatkowych pieniędzy za nadgodziny.

Rząd chce także, aby pracownik, którego firma traci płynność finansową i nie ma środków na wypłaty, mógł dostać pieniądze z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Kolejnym pomysłem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej jest finansowanie szkoleń i stypendiów dla pracowników firm.

Więcej na ten temat - w dzienniku "Polska".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.