Facebook Google+ Twitter

Polska Rzeczpospolita Chamska

Rzeczpospolita Szlachecka zamieniła się w Rzeczpospolitą Chamską, w Polskę Chamem Silną, w Rzeczpospolitą Wszystkich Chamów. Cham, czyli sól tej ziemi, występuje we wszystkich wielkich miastach i miasteczkach jak kraj długi i szeroki.

 / Fot. http://www.flickr.com/photos/jm999uk/Kim jest więc współczesny cham? Aby nim być, nie trzeba na co dzień chodzić w dresie, bić się z policją czy przesiadywać na klatkach, pijąc tanie wino. Nie trzeba też być mężczyzną: chamstwo się sfeminizowało. Cham bryluje zazwyczaj w miastach, gdzie jest anonimowy, a jednocześnie liże przez szybę „wielki świat”.

Dzisiejszy cham udaje miłego, ale to tani zewnętrzny polor. W końcu nie chce być uznawany za chama, co to wszystkich i wszystkiego się czepia. Cham udaje cywilizowanego, ale chamska natura i tak w końcu wyjdzie na wierzch jak śmieci spod śniegu wiosną. Jeśli przypadkiem potrącisz go w kolejce, jeśli nadepniesz mu na buta, możesz liczyć na popis chamstwa będącego milionowym zwielokrotnieniem twojej „przewiny”. Cham, a w szczególności chamka, wie czego chce, nie da sobie w kaszę dmuchać. W sklepie najgłośniej wykłóca się o resztę, jak kupuje cokolwiek choćby i za pięć złotych, zawsze wybrzydza, narzeka i żąda zniżki. Tak chama nauczono: walcz o swoje, jak zwierzę w naturalnym środowisku, wyrywaj każdy grosz, bo ci się należy, a jak nawet się nie należy, to trzeba wywalczyć, wyrwać pazurami, wydrapać.

Na co dzień cham gdzieś pracuje. Robi na budowie albo dostarcza paczki, czasami w ramach przypadkowych fuch na czarno. Haruje jak dziki osioł, a szefowie jeżdżą po nim jak po łysej kobyle. Ona z kolei nakłada tipsy, myje głowy albo siedzi na kasie w sklepie. Nic dziwnego więc, że muszą kiedyś odreagować. Cham uwielbia nocne sobotnie imprezy. Najlepiej w klubach, w których choć przez chwilę może poczuć się „światowo”. Wtedy można obejrzeć tam całą galerię chamów, ale nie radzę robić zdjęć.

Cham wygląda tak, jak w swoich tabloidowych wyobrażeniach o lepszym życiu. Typowy cham płci męskiej jest wielki i napompowany. Trenuje na siłowni, na co, wraz z imprezami, przeznacza całe dochody. Nie chodzi normalnie, tylko toczy się przerzucając swój niemały ciężar z nogi na nogę. Twarz ma szeroką, zakończoną świńskim ryjem, karku brak. Wygolony jest zazwyczaj na rekruta, bo przecież dłuższe włosy są pedalskie. Pedalskie w oczach chama nie są już za to błyszczące napisy na koszulkach, tatuaże czy łańcuchy. Chamka z kolei została już wyśmiana w niezliczonych internetowych dowcipach. Motywem przewodnim jej stylizacji są zazwyczaj mocne wrażenia. Włosy chamka ma więc albo platynowe, albo czarne jak smoła. Twarz pomarańczową lub brązową, blade twarze nie są w cenie. Obowiązkiem chamki jest wyeksponowanie wszystkiego, co się tylko da. Chamka chodzi więc prawie nago, w najkrótszej możliwej spódnicy, z najgłębszym możliwym dekoltem. Mniej materiału zużyć już się nie dało. Ma być też błyszcząco: wściekle więc błyszczy wszystko od butów po uszy. A wszystko po to, by zainteresował się nią jakiś cham i udało się go namówić na darmowe picie a w przyszłości, kto wie, może i spłodzenie kolejnego pokolenia chamów.

Chamy letnie brylują też na plaży. Szczególnie upodobały sobie miejscowości nadmorskie, które pełne są rozrywek idealnych dla chamów. Mogą tam wcinać hamburgery xxl, megawielkie lody, żłopać piwo hektolitrami i smażyć potem ten tłuszcz na słonecznej patelni. Letni styl chamów rozkwita. Nagie ciała, postura szafy, kolor parzonego raka, tombakowe łańcuchy grube jak ręka. Wielkie prosiaki w złotych obróżkach wyprowadzane na spacer przez swoje panie, strzaskane na heban, obwieszone tanimi świecidełkami letnie królowe plaży. I tak cały deptak zakwita plastikowymi kwiatami. Potem nadejdzie jesień i chamy się poukrywają w swoich norach, ale będziemy ich spotykać na mieście. Jeśli będziemy chcieli ich zobaczyć w swoim żywiole, będziemy musieli poczekać do soboty.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Tryton
  • Tryton
  • 27.03.2012 01:06

Zachowania typu : jestem wielki ponad 180cm , mam ponad 40 w bicu i wielkie auto to takie raczej mało eleganckie i faktycznie mogą się kojarzyć z chamem. Świński ryj dodatkowo potęguje doznania wzrokowe o
sztuce estetyki i wytworności. Mentalność rodem z jaskini neandertalczyka uzupełnia całość niesamowitej wielkości przyszłego "władcy kobiecych organów płciowych".

Komentarz został ukrytyrozwiń
Polak Polski
  • Polak Polski
  • 29.07.2011 21:31

Sama esencja. Znam jednego chama pracującego przy obsłudze "klientów" , którego fizjonomia twarzy i to spojrzenie nie odbiega znacząco od świńskiego ryja ale cóż taka uroda też musi być wyeksponowana. Cham musi pokazać ,że ma duże auto ,że jest wielki , że intelektem powala Einsteina ,że potrafi zdobyć rumiane dziewoje i że jest królem wśród.... neandertalczyków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Nie trzeba też być mężczyzną: chamstwo się sfeminizowało." - o tak! Od wielu lat okolice mojego balkonu, piękny azyl zieleni służy rodzajowi męskiemu (nigdy nie widziałam tu żadnej kobiety w takiej roli) za kloakę. Od 6.00 do bywa 23.30 od poniedziałku do niedzieli
obnażają się i robią swoje, kompletnie nie przejmując się czy ja śpię, jem, czytam, rozmawiam...w moim mieszkaniu. Co jakiś czas, jeśli nie pada deszcz, dźwigam i wylewam pod balkon setki litrów wody.

Spytacie co na to różne służby porządkowe? Nic, a raczej może powinnam napisać: świetnie się dogadują z "elementem", starają się rozumieć trudny los amatorów trunków, wulgarną czeredę i wręcz kpią z takich jak ja. No i jeszcze ciekawostka, co jakiś czas zjawiają się inne służby, kaleczą krzewy i drzewa, a nawet ścinają je do pnia. I imię czego?

Więc zdarza mi się w poczuciu totalnej bezsilności krzyknąć: S********j!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak wyżej. Gorzej, że chamów można coraz częściej spotkać wśród ludzi z dyplomami wyższych uczelni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Stawiam 5* za ciętość języka i trafność spostrzeżeń. Z kilkoma spostrzeżeniami oczywiście zgadzam się.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.