Facebook Google+ Twitter

Polska siatkówka. To będzie emocjonujący weekend!

O Puchar Polski oraz udział w przyszłorocznych rozgrywkach Ligi Mistrzów walczyć będą: PGE Skra Bełchatów, ZAKSA Kędzierzyn Koźle, Asseco Resovia Rzeszów i Jastrzębski Węgiel. Żadna z drużyn nie zamierza wyjechać z Rzeszowa bez trofeum.

Tegoroczna 55. edycja Pucharu PolskiCzy Skra obroni zdobyty w zeszlym roku Pchar Polski ? / Fot. Gabriela Rosiak zapowiada się szczególnie interesująco i dramatycznie. Do trofeum pretendują giganci Plus Ligi. Trudno wskazać faworyta. Każda z drużyn ma bardzo duży potencjał i jeszcze większą nadzieję na odniesienie zwycięstwa. Trenerzy zespołów dysponują nie tyko gwiazdami z reprezentacji Polski, ale i wielkimi postaciami z zagranicznego „podwórka”.

Finalistów wyłonią sobotnie półfinały. W pierwszym meczu o godzinie 14.30 ZAKSA Kędzierzyn – Koźle zmierzy się z Jastrzębskim Węglem. Wicemistrzowie kraju w historii Pucharu Świata zdobyli 3 trofea z rzędu. Kędzierzynianie triumfowali w 2000, 2001 i 2002 roku, więc kurz nad zdobytymi trofeami jest już coraz starszy. Stąd też determinacja podopiecznych Krzysztofa Stelmacha. Jastrzębianie natomiast ze zwycięstwa w tej imprezie cieszyli się tylko raz, dokładnie 2 lata temu. Nowa drużyna Lorenzo Bernardiego charakteryzuje się wielkimi indywidualnościami. Wtopienie poszczególnych cech zawodników w osobowość drużyny daje szerokie pole do popisu młodemu pod względem składu i ambitnemu zespołowi.

W drugim pojedynku bój o finał przybliżający do ostatecznego sukcesu stoczy Asseco Resovia Rzeszów z PGE Skrą Bełchatów. Mistrzowie Polski będą bronić pucharu, który zdobyli w zeszłorocznych rozgrywkach. Poza nim zanotowali jeszcze 4 zwycięstwa (2009, 2007, 2006, 2005).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.