Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6486 miejsce

Polska się zmienia. Czyli to co kiedyś piękne, dzisiaj zapomniane

Nuciło się z westchnieniem Grechutę, szalało się na prywatkach przy Nalepie, a słynny "List do M" wywoływał w nas chęć do refleksji. Takich twórców, którzy chwytali za serce jest dzisiaj mniej. Teraz jesteśmy karmieni stekiem bzdur i skandali.

Czy Polacy stali się mniej ambitni? Niegdyś słuchający Republiki i mający istotne idee, teraz pochłonięci czytaniem serwisów plotkarskich, z których możemy dowiedzieć się czy Edyta Górniak zdradziła męża... Starsze pokolenie na pewno gardzi dzisiejszymi "gwiazdkami", ale co z młodym pokoleniem? Dlaczego nikt nie jest w stanie przekazać im co tak naprawdę jest piękne?
Chcemy skandali, głupich wokalistek i faceta, który prowadzi lotto z nadmiernym zaangażowaniem - mówisz masz!

W naszym kraju wystarczy iść do programu typu reality show, pokazać tam tyłek i ludzie Cię kochają. W znanym programie rozrywkowym gościła Doda (idolka rzeszy ludzi w Polsce), powiedziała m.in.: "Być dentystką to też jest popierdo... sprawa" a tu drugi cytat "Nie bzykałam się tydzień, to się bzyknę w kiblu bo mi się chcę". Tak wiem smutna rzeczywistość.

Druga sprawa to grafomania, która się szerzy i to na wielką skalę.
Gosia Andrzejewicz pisze o miłości:

"Bo to tylko wielka miłość
magiczną siłę ma
bo to tylko wielka miłość
tak potrafi zmienić świat


Pamiętamy zapewne utwór "Zapytaj mnie czy Cię kocham" zespołu Republika, który nie jest wierszykiem z przedszkola jak twórczość przytoczona powyżej. Przykład, że nie trzeba machać gołym tyłkiem aby wyznać miłość...

Zapytaj mnie
zapytaj czy cię kocham
zapytaj mnie
zapy-
zapytaj czy cię kocham
zapytaj mnie
zapytaj czy cię kocham
zapytaj mnie
zapy-
zapytaj czy cię kocham

kocham cię

[...]

zapytaj mnie
zapytaj czy cię pragnę
zapytaj mnie
zapy-
zapytaj czy cię pragnę
zapytaj mnie
zapytaj czy cię pragnę
zapytaj mnie
zapy-
zapytaj czy cię pragnę

[...]

kocham cię
pragnę cię
kocham cię
pragnę cię
kocham cię
kocham cię
pragnę cię
kocham cię
pragnę cię
kocham cię


Przykład, że to słowo "Kocham" może przewiercać na wylot i nie jest puste...
Przykład, jak wygląda twórczość wrażliwego człowieka jakim jest Ciechowski...
Piękno!

Robi się bardzo przykro, gdy zauważamy jak komercja wypiera sztukę. 16-latka, która mogłaby posłuchać Nosowskiej, kupuje płytę Mandaryny i rozmawia z rówieśnikami na tematy typu - jakie stringi wybrać na imprezę i czy założyć pasek z kolekcji Dody z wyeksponowanym diamentowym napisem „Fuck”!

Dlaczego Michał Wiśniewski pokazujący swoją matkę alkoholiczkę w programie telewizyjnym przyciąga miliony widzów? Czy nasze społeczeństwo potrzebuję takiej żenującej sensacji?
A potem głosujemy na "Najpiękniejsze pośladki" w plebiscycie popularnego brukowca. Za co jeszcze płacimy esemesami. Mamy taki świat jaki chcemy mieć.
Ciekawe do czego to wszystko zmierza...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dziękuje za komentarz ;)
"słuchać na okragło kilkunastu tych samych "przebojów" , przeplatanych wysoce podekscytowanym głosem prowadzacego, który w tempie karabinu maszynowego próbuje coś smiesznego lub fajnego powiedzieć.Tylko próbuje."
Cudowne stwierdzenie !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety, dotarła do nas fala bylejakości,a wręcz nas zalała. Najgorsze jest to, że większość mediów przyjęła ów bulwarowo-plotkarsko-nijaki styl.Stacje radiowe upodobniły sie do siebie i wyrównały w dół.Skopiowały najbardziej populistyczny rodzaj radiostacji, gdzie słuchacz traktowany jest jak baran, któremu można na siłę wcisnąć byle kit jako przebój.Wystarczy puszczac go kilka razy w ciagu godziny.Tak zwana nowość goni nowość, a do korzeni rock and rolla nikt nie sięga bo to nie jest trendy. Za granica też takich stacji jest bez liku, ale -dla równowagi-istnieje wiele niszowych stacji oferujących wybrane rodzaje muzyki.Czyli dla kazdego coś miłego. A u nas klapa.Podróżując samochodem mam wielki problem z wyborem stacji, bo nie chcę w ciagu kilku godzin podróży słuchać na okragło kilkunastu tych samych "przebojów" , przeplatanych wysoce podekscytowanym głosem prowadzacego, który w tempie karabinu maszynowego próbuje coś smiesznego lub fajnego powiedzieć.Tylko próbuje. Pozostaje Trójka, powoli wracajaca do dawnej formy i radio Złote Przeboje, przypominające to co najlepsze z historii muzyki od lat 60-tych.Wszelkie Gale i Fryderyki udowadniają, że branża uwielbia kisić sie we własnym sosie i przyznawac sobie samym nagrody, nie dopuszczając nowej krwi do głosu.Sieczka muzyczna goni sieczke, a G.Andrzejewicz % company uwielbia smęcic i zawodzić, przynudzając na potęgę.
Dobrze, że część młodego pokolenia dostrzega tą bylejakość, wybierając alternatywny undergroundowy świat muzyczny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.