Facebook Google+ Twitter

Polska siedmiokrotnie skazana za naruszenie Europejskiej Konwencji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-02 22:27

Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu siedmiokrotnie skazał Polskę za naruszenie Europejskiej Konwencji. Skarb państwa będzie musiał zapłacić skarżącym w sumie ponad 26 tysięcy euro zadośćuczynienia.

Skargi dotyczą najczęściej opieszałości sądów i zbyt długiego przetrzymywania w areszcie. Mieszkaniec Wrocławia przez 10 lat nie doczekał się decyzji w sprawie nielegalnej przebudowy sąsiadujących z jego mieszkaniem pomieszczeń. Trybunał przyznał skarżącemu ponad 3 tysiące euro zadośćuczynienia.

Po siedem tysięcy euro otrzymają też mieszkańcy Warszawy. Pierwszy na decyzję o zwrocie zabranych posiadłości, czekał ponad piętnaście lat, drugi zaś już dwunasty rok procesuje się z ZUS o wypłatę renty inwalidzkiej.

Trybunał zalecił także wypłacenie zadośćuczynienia osobom, które przed wyrokiem za napady i kradzieże, przez ponad cztery lata przebywały w areszcie. Zdaniem Trybunału każdy człowiek ma prawo do przeprowadzenia procesu w rozsądnym terminie, dlatego nieuzasadnione zbyt długie pozbawienie wolności bez prawomocnego wyroku stanowi naruszenie Europejskiej Konwencji Praw Człowieka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.