Facebook Google+ Twitter

"Polska" - śluby kościelne, których nie było

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-22 07:20

Dziennik "Polska The Times" pisze, że w sądach biskupich w całym kraju w ubiegłym roku złożono niemal dziesięć tysięcy wniosków o orzeczenie nieważności małżeństwa. To absolutny rekord świata - podkreśla gazeta.

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:B%C3%A9n%C3%A9diction_des_%C3%A9poux_lors_d%27un_mariage.jpgDziennik zaznacza, że nasz kraj przegonił pod tym względem nawet niedawnego lidera - Włochy - i liczącą prawie 200 milionów mieszkańców Brazylię.

Według Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego, średnio w roku sądy biskupie otrzymują około 3 i pół tysiąca wniosków. Oficjał Sądu Biskupiego Diecezji Sosnowieckiej ks. dr Robert Piega mówi, że w ciągu 10 lat liczba wniosków, które rozpatrywał, podwoiła się.

Podobne dane dziennik "Polska" nieoficjalnie uzyskał z innych diecezji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

gosc
  • gosc
  • 08.07.2011 07:41

Bo mlodzi ludzie sa niedojrzali emocjonalnie do wspólnego życia,poza tym czesto bywa nacisk rodziny na slub kościelny,bo powie rodzina i sąsiedzi.Nie jest tak??? Ceremonia slubna w kościele jest bardziej uroczysta i wiekszosc chyba traktuje ja jak udzial w przedstawienu, a potem przychodzi codzienna rzeczywistośc,problemy dnia codziennego i zaczyna sie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

To jest temat! tylko trochę poszperać trzeba i jakieś dwie rozmowy poważne przeprowadzić . Jedną np. z biskupem;))) to by był art .! wow!.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W ten sposób niebagatelna ilośc katolików świeci panu Bogu świeczkę (biorąc slub koscielny) i diabłu ogarek - nie uznając z powodów "religijnych" i presji otoczenia slubu cywilnego - po którym pozycie jest wszak "grzechem".
Paranoja!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.