Polska sobota w angielskich ligach piłki nożnej

Polacy grający w ligach angielskich wypadli w sobotnich meczach bardzo dobrze. Reprezentacyjni napastnicy zaliczyli kolejne trafienia. Nieco gorzej wiedzie się polskim bramkarzom.

Renesans Rasiaka

Grzegorz Rasiak strzelił już czwartą bramkę na Southampton. | Fot. AKPA.Grający w Southampton polski napastnik Grzegorz Rasiak ma swoje 5 minut. W ostatnich dwóch meczach strzelił trzy bramki, dwie w poprzedniej kolejce i jedną w dzisiejszym meczu przeciwko Preston. Gol Polaka dał jego zespołowi remis. Rasiak strzelił bramkę na 3 minuty przed przerwą. Z taką formą napastnik może liczyć na powołanie do reprezentacji.

Żurawski lepszy od Małkowskiego

Podczas meczów 5. kolejki ligi Szkockiej spotkały się dwa zespoły, w składach których grają Polacy. Celtic i Hibernian bo o nich mowa zagrały przeciwko sobie. Lepsi okazali się mistrzowie Szkocji, zespół Celtiku wygrał 2:1, a pierwszą bramkę dla swojego zespołu strzelił Maciej Żurawski, pokonując stojącego w bramce Hibernian Zbigniewa Małkowskego. Zwycięską bramkę dla drużyny z Glasgow strzelił Hesseling. Dla "Magica" była to trzecia bramka w tym sezonie.

Reprezentacyjni bramkarze nie grali

Z powodu kontuzji nie zagrał bramkarz reprezentacji Polski i Celtiku Artur Boruc, jego miejsce w bramce zajął Dawid Marshall. Natomiast po raz kolejny cały mecz z ławki rezerwowych oglądał bramkarz Liverpoolu Jerzy Dudek.