Facebook Google+ Twitter

Polska - społeczeństwo informacyjne z "białymi plamami"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-12 18:45

Zdaniem prezesa Izby Informatyki i Telekomunikacji, nasze społeczeństwo można określił mianem informacyjnego. Wacław Iszkowski zastrzega przy tym, że na mapie polskiego internetu są "białe plamy".

Prezes Izby Informatyki i Telekomunikacji przypomina, że liczba użytkowników internetu to około połowy mieszkańców Polski. Gość Programu I Polskiego Radia ocenia, że wśród najważniejszych zadań w informatyzacji kraju jest zapewnienie powszechnego dostępu do internetu o szybkości 5-10 megabitów na sekundę.

Należy też umożliwić dostęp do sieci osobom z przyczyn społecznych nie mogącym pozwolić sobie na korzystanie z internetu, a także zachęcić do tego ludzi starszych. Wacław Iszkowski dodaje, że wraz z rozwojem możliwości sieci będą ciągle rosły wymagania wobec infrastruktury teleinformatycznej.

Prezesa Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji będzie panelistą jutrzejszej konferencji "Potencjał infrastruktury w ramach raportu "Polska 2030. Wyzwania rozwojowe" odbywającej się na Wybrzeżu. Patronat medialny nad konferencją sprawuje Informacyjna Agencja Radiowa.

Raport Polska 2030 jest efektem prac Zespołu Doradców Strategicznych premiera. Dokument zarysowuje wizję możliwych ścieżek rozwoju Polski w kolejnych 20-tu latach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.