Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7486 miejsce

Polska Społeczność w Polskim Klubie Biznesu w Irlandii

Na specjalne zaproszenie Wojciecha Wrony do siedziby Polskiego Klubu Biznesu w Portarlington przyjechali przedstawiciele Polskiej Społeczności w Irlandii z prezesem Agata Szczyrbowską na czele. Młoda to, ale za to prężna organizacja...

Bogdan Węgrzynek, Ray Simmons, Agata Szczyrbowska i Wojciech Wrona. Fot. Agnieszka Pielach / Fot. Agnieszka PielachNa specjalne zaproszenie Wojciecha Wrony do siedziby Polskiego Klubu Biznesu w Portarlington przyjechali przedstawiciele Polskiej Społeczności w Irlandii z prezesem Agatą Szczyrbowską na czele. Młoda, ale za to prężna organizacja „powiała świeżym powietrzem” w Dublińskiej Polonii, organizując w ostatnim czasie na niespotykaną wcześniej skalę wydarzenia.

Najbardziej zapamiętanym wydarzeniem było zorganizowanie ostatniego pożegnania prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i wszystkich poległych w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.
Właśnie to wydarzenie było 18 kwietnia na ustach niemalże wszystkich społeczności żyjących w Irlandii, kiedy to publiczna stacja TV RTE pokazywała w kolejnych wiadomościach wydarzenia z samego serca Dublina, które zorganizowała właśnie Polska Społeczność w Irlandii. Polski Klub Biznesu. Fot. Grzegorz Świątkowski / Fot. Grzegorz Witkowski studio4photo

W największych dziennikach takich jak Irish Times, Irish Independent na pierwszych stronach można było zobaczyć zdjęcia i przeczytać o Polakach w Irlandii. Prezydent Irlandii podziękowała polskiej społeczności, a Ambasador RP Tadeusz Szumowski maszerował w wielkim pochodzie do Parku Pamięci. W kolejnym przedsięwzięciu polskiej społeczności w Irlandii - uroczystych obchodach Konstytucji 3 maja wzięło udział wiele osób ze świata kultury, sztuki i biznesu, a dzieci z Polskiej Szkoły w Navan pod batutą nauczyciela muzyki Przemysława Łozowskiego zaśpiewały hymn Polski i majówkę. Podczas tych uroczystości Polska Społeczność w Irlandii wręczyła dyplomy za zaangażowanie w promocję kultury polskiej, a dyrektor Polskiej Szkoły w Blackrock, Mariola Iżycka dostała specjalny pamiątkowy medal Hallera i certyfikat.

Bogdan Węgrzynek, Agata Szczyrbowska i Wojciech Wrona w bibliotece, gdzie powstała powieść "Guliwer". Fot. Grzegorz Swiątkowski / Fot. Grzegorz Witkowski studio4photoPrzedstawiciele Polskiej Społeczności w Irlandii przybyli na organizacyjne spotkanie 9 maja 2010 roku i wręczyli certyfikat Wojciechowi Wronie za promowanie polskiej kultury i biznesu poza granicami RP. Przez ponad 9 lat Wojciech pracował nad tym, aby również Polakom żyło się w Irlandii lepiej. To dzięki jego pracy mogliśmy podziwiać wspaniałą siedzibę, która znajduje się około 80 km za Dublinem, w pięknym hrabstwie Laois.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Aleksandra caputa
  • Aleksandra caputa
  • 12.09.2010 09:58

Gratuluję sukcesu Adamowi ŁabędzkiemuProszę o kontakt olam2@onet.pl Pozdrawiam z Bielska Białej

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chwała za propagowanie Polskości za granicą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.