Facebook Google+ Twitter

"Polska sprzedawała broń nie do końca legalnie"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-06 08:58

Rządowa "Rossijskaja Gazieta" powraca do tematu sprzedaży Gruzji przeciwlotniczych zestawów rakietowych "Grom". Moskiewski dziennik sugeruje, że Polska sprzedawała przenośną broń "nie do końca" legalnie.

Polski MSZ przyznał, że Warszawa dostarczyła Gruzji 30 kompletów "Grom". Resort spraw zagranicznych Polski poinformował przy tym, że transakcja ta miała legalny charakter. "Rossijskaja Gazeta" pisze jednak, że eksporterzy broni powinni brać pod uwagę, czy państwa, do których sprzedają swój towar, nie są zagrożone konfliktami zbrojnymi.

Według rosyjskiej gazety, przy produkcji zestawów rakietowych "Grom" Polska zobowiązała się, że Rosja będzie dostarczać "wsparcia technicznego" oraz "komponenty i materiały do ich produkcji". Wynika to z tego - dodaje "Rossijskaja Gazeta" - że przenośna broń wzrowana jest na radzieckich modelach.

Gazeta twierdzi, że "strona polska zobowiązała się wykorzystywać rosyjskie komponenty tylko dla potrzeb polskiego MON-u i nie przekazywać ich państwom trzecim bez pisemnej zgody Rosji". "Rossijskaja Gazieta" uważa, że ustalenia te nie zostały spełnione.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.