Facebook Google+ Twitter

Polska stoi przed wyzwaniem

IV Międzynarodowa Konferencja w Oławie „Młodzi liderzy w społecznościach lokalnych” już za nami! 21 i 22 października w Oławie odbyło się jedno z najważniejszych w obszarze polityki młodzieżowej spotkań na Dolnym Śląsku.

Uczestnicy spotkania w Oławie. / Fot. Instytut Edukacji SpołecznejCzas podsumować tegoroczną edycję konferencji, zorganizowaną po raz kolejny przez Instytut Edukacji Społecznej we Wrocławiu, pod honorowym patronatem burmistrza Oławy Franciszka Października.

Pierwszego dnia odbyło się oficjalne spotkanie w Sali Rycerskiej, na którym zaproszeni goście dzielili się doświadczeniami, związanymi z pracą w organizacjach NGO - spotkanie zakończyło się dyskusją, w czasie której oceniano stan polskiego sektora trzeciego, wymieniono się dobrymi praktykami oraz dyskutowano o kierunkach rozwoju polskich NGO.

Środowe spotkanie otworzył w imieniu burmistrza Franciszka Października, jego zastępca - Jerzy Hadryś, który mówił o roli organizacji pozarządowych oraz ich dokonaniach. Paweł Dębek, prezes Instytutu Edukacji Społecznej, który zabrał głos jako następny, zwracał uwagę, że istnieje pilna potrzeba większej współpracy między organizacjami pozarządowymi a placówkami społecznymi.

Dr Aldona Wiktorska-Święcka z Uniwersytetu Wrocławskiego zwracała uwagę na kiepską kondycję organizacji pozarządowych - Polacy, w przeliczeniu na mieszkańca, niechętnie angażują się w działalność NGO. Zaznaczała również, że demokracja ma sens, gdy angażujemy się w nią codziennie, gdy staje się czymś, co nas otacza.

- Polska stoi przed wyzwaniem, nie udało się wypracować narzędzi wspierających organizacje młodzieżowe - mówiła dr Aldona Wiktorska-Święcka.

Didier Deroy z belgijskiej Agence pour un Développement Durable, mówił o projektach, które realizował w Europie, a które są i były związane m.in. ze społeczną odpowiedzialnością ekonomiczną - skupieniem się wokół jednostki. Pokazywał, że ekonomia nie powinna być tworzona dla firm, ale dla ludzi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dobrze, że coś się dzieje w tak ważnym temacie jakim jest aktywność młodzieży. Swego czasu została ona stłamszona przez tendencyjne i niesprawiedliwe oceny działających organizacji młodzieżowych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.