Facebook Google+ Twitter

Polska Straż Graniczna i... Mitsubishi Pajero

Terroryści nie są przecież wrogami jednego kraju – są wrogami wszystkich ludzi na Świecie. Polskie służby są także w pogotowiu.

Światowe media skrzętnie analizują tragedię we Francji, tymczasem tuż po paryskim dramacie w Nigerii dwie 10.letnie dziewczynki, sterowane przez tamtejszych terrorystów, wysadzają się w powietrze na bazarze. Prawie codziennie media informują nas o podobnych, strasznych wydarzeniach.
Terroryści nie są przecież wrogami jednego kraju – są wrogami wszystkich ludzi na Świecie. Żadne państwo nie może czuć się bezpiecznie. Mieszkańcy są przerażeni, zszokowani tym co stało się w Paryżu, władze podejmują różne decyzje, które mają zapobiec następnym aktom terroru.

Polskie służby są także w pogotowiu. Aktywniej działa Centrum Antyterrorystyczne przy ABW. Państwa są w kontakcie, odpowiednie agencje wymieniają się wszelkimi informacjami. UE zastanawia się nad ograniczeniem niektórych praw związanych z umową w Schengen. Przypuszczalnie będzie się to wiązać ze zwiększeniem kontroli na zewnętrznej granicy Unii Europejskiej.

Nowe auta dla polskiej Straży Granicznej


W tym kontekście i oczywiście nie tylko ważna jest informacja, że polska Straż Graniczna otrzymała dziewiętnaście, wspaniałych samochodów Mitsubishi Pajero.
Pojazdy są znakomicie wyposażone. Mają napęd na cztery koła, nowoczesna konstrukcja i wyposażenie samochodów zapewnią optymalne wykorzystanie tych pojazdów w służbie. Samochody zakupiono w wersji oznakowanej i wyposażonej w sygnały uprzywilejowania w ruchu drogowym.

Mitsubishi Pajero są napędzane silnikiem diesla o pojemności skokowej 3200 cm3 i mocy znamionowej równej 147 kW (ok. 200 KM). Pojazdy spełniają najnowsze wymagania w zakresie emisji zanieczyszczeń. Wyposażone są w dwie przednie poduszki powietrzne i cztery kurtyny boczne, w system zapobiegający blokowaniu kół, system stabilizacji toru jazdy, a także dodatkowe urządzenia zapewniające ich wysoką mobilność w terenie oraz odpowiedni komfort użytkowania. Między innymi w możliwości blokowania układów napędowych, wyciągarkę o sile uciągu 4500 kg wraz z niezbędnym oprzyrządowaniem. / Fot. materiał Straży Granicznej
Auta wyposażone są także w środki łączności kompatybilne z dotychczas użytkowanymi radiotelefonami, mają też zainstalowaną klimatyzację oraz ogrzewanie postojowe, które działa niezależnie od pracy silnika.

Samochody dla polskiej Straży Granicznej zostały zakupione w ramach projektu FGZ-12-3143 „Doposażenie jednostek Straży Granicznej w środki transportu”. Zakup został dofinansowany ze środków Funduszu Granic Zewnętrznych.
Łączna wartość dziewiętnastu nowych pojazdów to 3 196 940 zł. Jeszcze w styczniu br. wszystkie samochody Mitsubishi Pajero zostaną przekazane do placówek Podlaskiego OSG ochraniające zewnętrzną granicę Unii Europejskiej.

Część tekstu "Nowe auta dla polskiej Straży Granicznej" powstała na podstawie informacji od mjr SG Katarzyna Zdanowicz
Rzecznik Prasowy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Faktycznie, dobra wiadomość:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.