Facebook Google+ Twitter

"Polska światłoczuła" - seanse w małych miejscowościach

W sobotę (3 grudnia) rozpocznie się drugi etap projektu "Polska światłoczuła". Od 3 do 12 grudnia filmem wyświetlanym w ramach akcji będzie "Wymyk" Grega Zglińskiego. Po seansie widzowie będą mogli spotkać się z twórcami.

 / Fot. Logo projektu "Polska Światłoczuła"Celem, zainagurowanego w tym roku projektu "Polska światłoczuła" jest promowanie polskiego kina i zachęcanie do dyskusji o sztuce filmowej w małych miejscowościach. Interesujący jest fakt, iż seanse realizowane są w bardzo oryginalnych lokalizacjach - w więzieniach, starych salach kinowych, wiejskich izbach, synagogach.

"Chcielibyśmy włączyć w tę serię pokazów i dyskusji miejscowych animatorów kultury, amatorów próbujących swoich sił twórczych w kinie, fotografii, literaturze (organizując na przykład warsztaty z twórcami dla zainteresowanych, czy prezentowanie swoich prób filmowych i prac twórcom profesjonalistom). Pragniemy "dzielić się" kinem ze wszystkimi światłoczułymi widzami z całej Polski", piszą organizatorzy na stronie internetowej wydarzenia.

Pierwszy etap projektu realizowany był między 25 września a 31 października w 28 miejscowościach. Prezentowany był wówczas nowy film pomysłodawczyni akcji, Doroty Kędzierzawskiej "Jutro będzie lepiej".

Program II etapu projektu "Polska światłoczuła"
Film "Wymyk" wyświetlany będzie w miejscowościach:

- Karakule (3 grudnia, świetlica w Karakulach),
- Kętrzyn (4 grudnia, Gimnazjum im. Jana Pawła II),
- Gryfino (6 grudnia, Gryfiński Dom Kultury),
- Ostrów Wielkopolski (8 grudnia, Forum Synagoga),
- Zawiercie (9 grudnia, Bazylika Mniejsza),
- Sanok (10 grudnia, BWA Galeria Sanocka)
- Grójec (12 grudnia, Grójecki Ośrodek Kultury).

Więcej informacji znajdziesz na stronie projektu "Polska światłoczuła".Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.