Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1459 miejsce

Polska szablistka: Jestem rozczarowana, teraz muszę odpocząć

Polskie szablistki zakończyły zmagania w turnieju olimpijskim w Rio de Janeiro na 6. pozycji. Udało mi się porozmawiać z Bogną Jóźwiak, która podsumowuje występ w Rio, zdradza komu kibicowała z polskiej ekipy oraz ujawnia dalsze plany.

 / Fot. Oficjalny Facebook Bogny JóźwiakW konkursie drużynowym Rio zajęła Pani wraz z koleżankami 6. miejsce. Jak z Pani perspektywy wyglądał ten turniej?

– Nie ukrywam rozczarowania… Liczyłyśmy na więcej i mierzyłyśmy wyżej, ale to jest sport, to są igrzyska. Amerykanki lepiej zaczęły. Szkoda tej przegranej. Cieszę się jednak, że zaraziliśmy publikę w hali i przed telewizorem emocjami. Wszyscy zobaczyli jakim pięknym sportem jest szermierka, jak dużo wysiłku kosztuje szabla i jak małe błędy przesądzają o zwycięstwie lub porażce.

Kiedy prowadziłyście dwie walki przed końcem 35:28, pojawiła się już taka myśl, że może się udać? Czy jednak przez cały czas byłyście skoncentrowane i nie myślałyście o wyniku?

– Każda zawodniczka zawsze stara się wygrywać swoje walki, a jak coś nie idzie, to staramy się siebie nawzajem wspierać. Tak samo działają przeciwniczki. To jest walka, każdy chce wygrać. O wyniku raczej się nie myśli, tylko o zadaniu trafienia. Bo w szabli albo się je zadaje albo otrzymuje. Trzeba więc skupić się na wykonaniu akcji. Jak będzie dobrze wykonana to będzie trafienie dla mnie. Ten sport jest szybki, dynamicznie zmienia się sytuacja, trzeba być czujnym. Myślenie o wyniku może czasami przeszkadzać.

Czyli może Pani powiedzieć, że jest niedosyt?

– Ogromny. Jak wspomniałam, nastawiałyśmy się i wierzyłyśmy w sukces.

Jakie ma Pani teraz kolejne plany?

– Na razie chciałabym odpocząć. Za mną 15 miesięcy ciężkiej pracy, dużo stresu, kontuzje, walka o igrzyska olimpijskie. Muszę odpocząć, żeby na spokojnie zacząć planować co dalej.

Czy przy okazji IO był czas aby kibicować któremuś z Polaków? Czy jednak była Pani pochłonięta swoją dyscypliną i nie było czasu?

– Kibicujemy i wspieramy się, oglądałam deblistów w badmintonie, kajakarzy górskich. Z wioski kibicowałam Patrycji w podnoszeniu ciężarów i Kasi w gimnastyce. Miałam okazję zobaczyć na żywo mecz piłkarzy ręcznych, podziwiałam też walkę w judo. Teraz zamierzam wspierać taekwondo i zapasy. Wiele sportów jest niesamowitych i nie rozumiem czemu są tak mało pokazywane w mediach.

Na koniec, jak Pani podsumuje swój pobyt w Rio?

– W Rio zostajemy jeszcze kilka dni, będzie czas na odpoczynek i kibicowanie, mam nadzieję, że też pozwiedzam. Ameryka Południowa zawsze przyjmuje mnie ciepło: atmosfera, ludzie, muzyka, owoce.. Po starcie postaram się nacieszyć pobytem w Rio.

Rozmawiała Karolina Snowarska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.