Facebook Google+ Twitter

Polska tłumaczy się z ustawy hazardowej w Brukseli

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-12 11:31

Komisja Europejska otrzymała list z Warszawy z wyjaśnieniami dotyczącymi trybu uchwalania ustawy hazardowej. Bruksela miała wątpliwości, czy wszystko odbyło się zgodnie z unijnym prawem.

Rzecznik Komisji Fabio Pirotta powiedział, że unijni eksperci muszą teraz przetłumaczyć list, przeczytać i dokładnie go przeanalizować, co może zająć od kilkunastu dni do kilku tygodni.

Sprawdzane będą procedury związane z notyfikacją. Chodzi o powiadomienie Brukseli o przygotowanej ustawie i skonsultowanie z nią zapisów. Komisja uważa bowiem, że ustawa zawiera przepisy techniczne, które wymagają jej zgody. Powołuje się na przypadek Grecji sprzed kilku lat, która przegrała przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości właśnie z powodu takich przepisów związanych z hazardem. Według Brukseli, może to dotyczyć także Polski. Rząd w Warszawie jest tymczasem innego zdania. Mówi, że te dwa przypadki są inne i nie musiał powiadamiać Komisji o prowadzonych pracach.

Bruksela zajęła się sprawą zaalarmowana przez polskich operatorów i producentów urządzeń rozrywkowych, dla których ustawa jest niekorzystna. Przewiduje ona między innymi likwidację hazardu na automatach o niskich wygranych poza kasynami i zakaz urządzania
wideoloterii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.