Facebook Google+ Twitter

Polska to atrakcyjny kraj. Powstaje film promujący Polskę wśród polonijnej młodzieży

Malownicze Mazury, urokliwe ulice stołecznej starówki, Muzeum Powstania Warszawskiego czy Stadion Narodowy – właśnie te miejsca mają przekonać polonijną młodzież ze Stanów Zjednoczonych, że Polska to atrakcyjny kraj i warto go odwiedzić. W ramach projektu „Młodzi o Polsce” powstają zdjęcia do filmu promującego Polskę za oceanem.

 / Fot. materiały prasoweFabuła filmu skupia się na rodzącej się przyjaźni pomiędzy dwójką nastolatków, którzy przez przypadek poznają się w Warszawie i dzięki wspólnym wakacyjnym spacerom poznają uroki tego zabytkowego miasta. Kreacja filmu powstaje na podstawie pomysłu 14–letniej Gabrieli Zanko z Nowego Jorku, która wygrała konkurs na najlepszy scenariusz filmowy o Polsce.

W rolę głównych bohaterów wcielą się Gabrysia - autorka scenariusza oraz Janek Kowalewski znany z filmu „Miasto 44” w reżyserii Jana Komasy. Dodatkowo do współpracy przy filmie zaproszono wielu nastolatków, którzy po raz pierwszy mają okazję zagrać w profesjonalnym filmie.

Aby móc jak najszerzej przedstawić atrakcyjne miejsca w Polsce, zdjęcia do filmu kręcone są w kilku lokalizacjach. Część scen kręcono bowiem w Ełku, prezentując uroki mazurskich jezior, po czym ekipa filmowa przeniosła się do Warszawy, realizując poszczególne ujęcia w Muzeum Powstania Warszawskiego, na Stadionie Narodowym oraz na Starym Mieście.
Niespodziewanie nagrywając ujęcia w Muzeum Powstania Warszawskiego, ekipa spotkała jednego z bohaterów Powstania – Janusza Walędzika pseud. „Czarny”, który ucieszył się z wieści, że historia Warszawy i wiedza o 1944 roku będzie popularyzowana wśród polonijnej młodzieży.

Premierę filmu zaplanowano na początku września 2015 r. Film jest jednym z elementów projektu „Młodzi o Polsce” finansowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych w ramach programu „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą”. Wcześniej organizatorzy projektu – Fundacja Instytut Innowacji oraz polonijny portal Polska Dobra Szkoła - przeprowadzili konkurs wśród młodzieży ze stanów Nowego Jorku, New Jersey i Connecticut na najciekawszą historię filmową, której tematem przewodnim będzie Polska. Następnie autorzy najciekawszych prac uczestniczyli w kilkudniowych warsztatach filmowych.

(mat. prasowy)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Chcialbym aby powstał film promujący Polskę w ogóle, jej piekne karty historii nie tylko martyrologiczne, taki jak pewien piekny dla mnie serial turecki, taki żeby wszyscy aktorzy chcueli w nim grac jak kiedyś w filmach Jerzego Hoffmana. A jesli brak środków to... ale nie będe zdradzał moich scenariuszowych pomysłow przed czasem

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.