Facebook Google+ Twitter

"Polska" - Tusk coraz dalej od kandydowania

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2010-01-19 08:04

W przyszłym tygodniu premier Donald Tusk ogłosi swoją decyzję w sprawie startu w wyborach prezydenckich - ustalił dziennik "Polska". Bliscy współpracownicy premiera nie wykluczają, że Tusk zrezygnuje z walki o fotel prezydenta.

 / Fot. Sebastian Zwez http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Msc_2009-Saturday,_11.00_-_13.00_Uhr-Zwez_009_Tusk.jpg&filetimestamp=20090407132909W najbliższych dniach mają się odbyć ostatnie wewnętrzne rozmowy na ten temat, zwołany został też zarząd partii - pisze gazeta. "Polska" podkreśla, że wciąż nie wiadomo, jaka będzie decyzja szefa rządu. Podobno tuż przed wyjazdem na urlop miał on powiedzieć, że "na 90 proc. nie będzie kandydował".

Dobrze zorientowane osoby w otoczeniu Tuska mówią, że premier wciąż się waha, a zmienić zdanie może nawet w ostatniej chwili. Jednak nawet najwięksi zwolennicy startu szefa rządu w wyborach prezydenckich przyznają, że ostatnie znaki z kancelarii, a także same ruchy Tuska, wpisują się w scenariusz rezygnacji z kandydowania.

Według jednego z najbardziej zaufanych ludzi premiera jedyne, co go powstrzymuje przed podjęciem ostatecznej decyzji, to brak alternatywnego kandydata Platformy, na którego mógłby się zgodzić z wewnętrznym przekonaniem.

Więcej w dzienniku Polska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.