Facebook Google+ Twitter

Polska vs Francja! Mistrzowie świata i Europy pokonani!

Piłkarze ręczni reprezentacji Polski pokonali Francję 31:25 w swoim ostatnim meczu fazy wstępnej Mistrzostw Europy 2016. Polacy awansowali do drugiej rundy wychodząc z grupy z kompletem punktów!

To był naprawdę wielki mecz reprezentacji Polski. W Hali Tauron Arena w Krakowie przy 15 tysiącach kibiców pokonaliśmy w wielkim stylu faworyzowaną Francję, z którą nie potrafiliśmy od ...1994 roku! Tym samym z kompletem zwycięstw zajęliśmy pierwsze miejsce w grupie A.

Warto dodać, że graliśmy bez znakomicie spisującego się w spotkaniach z Serbią i Macedonią Bartosza Jureckiego, którego uraz, jakiego nabawił się w spotkaniu z Macedonią, okazał się na tyle poważny, iż nie mógł pomóc kolegom na boisku.

Polska - Francja 31:25 (15:12)

Polska: Szmal - Bielecki 9 (1), Syprzak 6, Krajewski 6, Lijewski 5, M. Jurecki 2, Chrapkowski 1, Konitz 1, Łucak 1, Daszek, Grabarczyk, Gliński, Gębala.

Francja: Omeyer, Gerard - Remili, Nyokas 4, Narcisse 1, Honrubia, N. Karabatić 1, Mahe 5, Abalo 5, Sorhaindo 3, Guigou 3, L. Karabatić 1, Fabregas, Derot, Porte 2, Kounkoud.

W drugiej fazie turnieju spotka się 12 drużyn (po trzy najlepsze z każdej z czterech grup) i stworzą grupy I oraz II. Dotychczasowe wyniki i punkty zespołów zostają zachowane. Do półfinałów awansują dwa najlepsze zespoły.

Grupa I (Kraków - Tauron Arena): Polska (4 punkty), Norwegia (4), Chorwacja (2), Francja (2), Białoruś (0), Macedonia (0)
Skład grupy II poznamy po środowych meczach.

Terminarz meczów reprezentacji Polski w grupie I (wszystkie spotkania odbędą się w Tauron Arenie, Kraków):

Polska - Norwegia (23 stycznia, godz. 18:15)
Polska - Białoruś (25 stycznia, godz. 20:30)
Polska - Chorwacja (27 stycznia, godz. 16:00)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.