Polska vs Holandia - półfinał ME w siatkówce kobiet. Relacja

Polki w półfinale ME w siatkówce kobiet podejmują Holandię. W spotkaniu grupowym górą były Holenderki. Jak będzie tym razem? Relacja na żywo.

Set I

Zaczyna zagrywką Barańska - dwa razy bardzo dobrze, dwa razy bardzo mocno. Ale tylko za pierwszym razem udaje się wyprowadzić kontrę. 1:1. Punkt za punkt. Asia Kaczor zdobywa punkt i schodzimy na pierwszą przerwę prowadząc 8:7.
Polki starają się zdobyć punkt. / Fot. Adam Sęczkowski
Siedem punktów z rzędu Holandii. Wynik 14:7. Cóż za metamorfoza. Punkt za punkt. Wynik 18:10 dla Oranje. Ten set chyba jest już nie do uratowania. Jeszcze jeden atak Flier. Tylko na początku seta walczyliśmy. 20:11. Kolejne punkty Holenderek. Fatalna gra Polek, którym nic się nie udaje. Przegrwamy pierwszą partię 25:11. To siatkarski nokaut. Oby w drugim secie Polki powalczyły.

Set II

Pierwsze trzy punkty dla Holandii. Fatalny początek tego seta. Czas na życzenie trenera Makowskiego. W końcu skuteczny atak Polek. 3:1. Kolejne dwa punkty Holenderek. Punkt dla Polski. Przy stanie 6:2 Manon Flier zdobywa punkt serwując nie do odbioru. Kolejny punkt Holenderek i na pierwszą przerwę techniczną schodzimy przegrywając 8:2. Po przerwie punkt dla Polek. Agnieszka Bednarek-Kasza popisuje się dobrym serwisem. 8:4 dla Holandii. Aut serwisowy Staelens. Anna Barańska przebija się przez blok Holenderek. Blok-aut Kasi Gajgał. Przegrywamy 10:6. Barańska obija blok zawodniczki Oranje, a chwilę potem znakomicie serwuje. Dwa punkty dla Polski. Milena Sadurek-Mikołajczyk zdobywa dwa punkty. 11:9. Asia Kaczor zablokowana przez Manon Flier. 12:9 dla rywalek. Gubią się Polki. Kolejne dwa punkty dla rywalek. Ania Witczak zmienia Olę Jagieło. Rywalki trafiają w aut. Wynik 14:10. Znów zamieszanie w szeregach Polek. 15:10. Przerwa techniczna - wynik 16:10. Punkt dla Polek. 16:11. Zenik znakomicie gra teraz w obronie, ale na nic to się nie zdaje. Punkt dla Holandii. Staelens przedziera się przez blok. 18:11. Czas na życzenie trenera Makowskiego. Po przerwie Punkt dla Polek. Gramy bardzo słabo. Przegrywamy i drugą partię 25:15. Zanosi się na powtórkę wyniku z fazy grupowej, a może uda nam się chociaż urwać Holenderkom seta?