Facebook Google+ Twitter

Polska w czołówce – atrakcyjność inwestycyjna rośnie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-07-08 12:35

Kolejny raport potwierdza atrakcyjność inwestycyjną naszego kraju. Według World Investment Report 2014 opracowanego przez UNCTAD, Polska awansowała na 13 miejsce w skali całego świata oraz na 6 miejsce w Europie.

Dodatkowo PAIiIZ wskazuje na rosnące zaufanie inwestorów zagranicznych, o czym świadczy choćby skala reinwestycji na poziomie 70%.

- To w naszej ocenie świetna wiadomość również dla inwestorów krajowych oraz rodzimych przedsiębiorców. Oznacza bowiem, że w Polsce jest coraz lepszy klimat do prowadzenia biznesu. Świetnie, że zauważają to inwestorzy zagraniczni oraz niezależne ośrodki badawczo-doradcze. Ale co dla nas istotne również polskie firmy korzystają ze zmian, jakie zachodzą w naszym kraju, zmian umożliwiających im rozwój, tworzenie wysoce konkurencyjnych ofert czy ekspansję zagraniczną. Ponadto obecność inwestorów zagranicznych zmiany te może tylko przyspieszać, na czym korzysta cała gospodarka – tłumaczy Krzysztof Wiśniewski, Partner WSI Capital.

Przypomnijmy, że już wcześniejsze niezależne opracowania wskazywały na zmiany, jakie zachodzą w Polsce, pozwalające lokować nasz kraj w czołówkach miejsc atrakcyjnych biznesowo. Bloomberg w ostatnim rankingu „Best for Business in East Europe and Central Asia” wskazywał na poprawę infrastruktury, rozwój rynku konsumenckiego oraz „odporność” na kryzys. Awansowaliśmy w rankingu Banku Światowego „Doing Business 2014” oraz raporcie atrakcyjności dla Private Equity/Venture Capital za 2013, opracowanym przez Uniwersytet Nawarry i Ernst And Young.
( )

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.