Facebook Google+ Twitter

Polska w czołówce UE pod względem piractwa

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-13 15:24

Polska jest na czwartym miejscu w Unii Europejskiej pod względem nielegalnego wykorzystywania programów komputerowych i muzyki. Według danych Business Software Alliance - gorzej jest tylko w Bułgarii, Rumunii i Grecji.

Krzysztof Janiszewski z BSA twierdzi, że 56 procent używanego w Polsce oprogramowania to oprogramowanie nielegalne. Każdego roku policja wszczyna około 5000 postępowań przeciwko piratom.

Dodatkowo, jak wyjaśnia wiceszef MSWiA Adam Rapacki, w ministerstwie przygotowywana jest specjalna ustawa. Ułatwi ona zwalczanie piractwa internetowego i kontrolę informacji przekazywanej w internecie. Ustawa dostosuje polskie prawo do prawa unijnego.

Kontrolowanie i blokowanie pirackich stron będzie łatwiejsze - zapowiada minister Rapacki.
Używanie nielegalnego oprogramowania jest nie tylko niezgodne z prawem, ale jak wyjaśnia Krzysztof Janiszewski - może być niebezpieczne dla naszych komputerów. Połowa pirackich programów zawiera złośliwe aplikacje - wirusy i aplikacje szpiegujące.

Według danych ośrodka badawczego International Data Corporation, ograniczenie piractwa komputerowego w ciągu czterech lat przyczyniłoby się do powstania około 2000 nowych miejsc pracy, a budżet państwa zyskałby prawie 2 miliardy 700 milionów złotych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.