Facebook Google+ Twitter

Polska w żałobie. Najnowsze informacje

Uroczystości pogrzebowe prawdopodobnie odbędą się w sobotę. Księgi kondolencyjne wystawiono w Warszawie i w całym kraju. Tragicznie zmarli funkcjonariusze BOR otrzymają awanse. Ciało pierwszej damy jutro będzie w Warszawie. Jedna z ulic Tbilisi ma nosić imię Lecha Kaczyńskiego.

http://www.flickr.com/photos/matchbox_pl/4511127053/ / Fot. http://farm5.static.flickr.com/4070/4511127053_e2687a7b6e_o.jpgJuż pojawiły się pierwsze wstępne ustalenia w sprawie pogrzebu prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz jego małżonki. Póki co wstępną datą głównych uroczystości jest sobota, ale może się to zmienić, ponieważ decyzja ta należy tylko i wyłącznie do pogrążonej w żałobie rodziny. Miejscem gdzie odbędą się główne uroczystości żałobne jest plac Piłsudskiego w Warszawie, nieopodal Grobu Nieznanego Żołnierza. W sobotę mają być uroczystości żałobne. A potem pogrzeby. - Do końca ta sprawa - pogrzebu (prezydenckiej pary) nie jest zdecydowana. Ale powiedziałem i wiem, że rodzina chce, aby pogrzeb prezydenta odbył się razem z pogrzebem pani prezydentowe - powiedział mediom marszałek Senatu, Bogdan Borusewicz.

Według informacji jakie posiada marszałek, do czwartku ma być zidentyfikowana większość ofiar katastrofy. Jak podkreślają i kancelaria premiera i prezydenta, nie ma jeszcze oficjalnego stanowiska w tej sprawie. Zdaniem szefa MSZ, Radosława Sikorskiego na uroczystościach pogrzebowych mogą się pojawić głowy państw wielu państw świata w tym Rosji Dmitrij Miedwiediew czy Stanów Zjednoczonych Barack Obama. Na pewno w pogrzebie wezmą udział prezydent i kanclerz Niemiec oraz prezydent Litwy.

http://www.youtube.com/watch?v=BKySMyLwO14 / Fot. fot. screenW trzech miejscach w Warszawie wystawiono księgi kondolencyjne w związku z tragiczną śmiercią prezesa Instytutu Pamięci Narodowej profesora Janusza Kurtyki w siedzibach IPN w Warszawie. Są to następujące miejsca: przy ulicy Towarowej 28, przy placu Krasińskich 2/4/6, i przy Marszałkowskiej 25/25. W warszawskim kościele Wszystkich Świętych odprawiono Mszę w intencji tragicznie zmarłego prezesa Instytutu Pamięci Narodowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jaka jeszcze czeka mnie "niespodzianka"? Od wczoraj dowiedziałem się o śmierci dwóch osób z tej katastrofy, którzy byli moimi znajomymi. Oczywiście współczuję wszystkim rodzinom. [*]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.