Facebook Google+ Twitter

Polska walczy z intensywnymi opadami śniegu

Intensywnie padać zaczęło już w nocy. Opadom towarzyszy silny wiatr, który powoduje zawieje i zamiecie. Poruszanie się po drogach utrudnia błoto pośniegowe.

 / Fot. PAP/Tomasz GzellIntensywne opady śniegu spowodowały pogorszenie się warunków na drogach. Do pracy wyjechało ponad 1200 pługosolarek. Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, utrudnienia występują na obszarze całego kraju z wyłączeniem województwa podkarpackiego i lubelskiego. Tam opady spodziewane są popołudniu. Sytuację na drogach dodatkowo utrudnia silny wiatr i zalegające błoto pośniegowe.

Opady śniegu sparaliżowały ruch w Warszawie. Mieszkańcy narzekali, że na ulicach nie widać pługosolarek - informuje TVN Meteo. ""Modlińską jechałem ok. 6.30, było spokojnie. Oczywiście ślisko, robiło się tłoczno. Widziałem jedną pługopiaskarkę jak stała, a druga jechała, ale nie sypała. Najgorzej jest na skrzyżowaniach, tuż przed nimi i tuż za, bo jest wyślizgane przez ruszających i hamujących. Poza tym da się jechać" - relacjonuje jeden z internautów. Opóźnienia tramwajów i autobusów sięgały rano nawet 80 minut. Podobna sytuacja jest w wielu polskich miastach.

Jak informują meteorolodzy, popołudniu intensywnie zacznie sypać na wschodzie kraju. Może tam spaść do 15 cm białego puchu. Będzie wiał porywisty wiatr nawet do 90 km/h.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

slonzok
  • slonzok
  • 15.02.2012 13:49

malo chodzymy do kosciola.

Komentarz został ukrytyrozwiń
john
  • john
  • 15.02.2012 13:42

15 cm! klęska żywiołowa!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.