Facebook Google+ Twitter

Polska wersja "Neverending Story" czyli "reformowania PZPN" ciąg dalszy

W każde święta media emitują "Kevina samego w domu" bądź "Szklaną Pułapkę". Z perspektywy czasu oglądanie tego, nie wydaje się być, aż takie nudne, jak oglądanie co kilka lat tego samego nudnego odcinka serialu: "Reformowanie PZPN".

Kiedy widzę tłumaczących się członków PZPN, różnych mądrali co to prawią jak zmodernizować piłkarską "stajnię Augiasza" oraz polityków wołających o pomoc kuratora, przypominają mi się piękne czasy studiów.

Tak się składa, że pisałem pracę magisterską na ten temat; nie powiem, działacze PZPN postarali się, abym mógł się napracować, a akcja zmieniała sie w zawrotnym tempie jak w filmie z Jamesem Bondem.

Ledwie "polaczki" zdążyli się nacieszyć przyznaniem współorganizacji EURO 2012, a już kumple Listkiewicza i spółki grozili, że jeżeli, zechcą to ten "wspaniały polski sen" przemieni się w "narodowy koszmar". Co ciekawe, dziennikarze pokładali wielką nadzieję w "mądrości Seppa Blattera oraz UEFA", kompletnie nie rozumiejąc, że to jest taka sama mafia, a kto wie, może nawet jeszcze gorsza.

Tak nie, może być! Kolejny działacz ze ścisłego grona zatrzymany! Rozgonić to towarzystwo - myślał sobie pospolity kibic obserwując kolejne zatrzymania, i zdenerwowany żądał bardziej zdecydowanych działań od Tomasza Lipca. A Lipiec, jak przystało na ministra "pisowskiego rządu" wsłuchując się w głos ludu, tak postępował. My, ludzie dobrej woli z podekscytowaniem obserwowaliśmy działania "reformatorów", którzy w naszym imieniu próbowali zrobić porządek w PZPN. Później okazało się, że minister sam został zatrzymany przez CBA, i niczym się nie różni od towarzyszy z PZPN. Lipiec skończył tylko jako przestępca, dla przykładu Dębski skończył w grobie, a i Drzewiecki ma nadszarpniętą opinię. Pamiętam, jak Palikot tłumaczył, że afera z długami Drzewieckiego w USA to zemsta "mafii piłkarskiej".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.