Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23662 miejsce

Polska Wschodnia na wybiegu w Brukseli

Jedwabne apaszki i męskie poszetki będą promowały regiony Polski Wschodniej w Brukseli. Projekt autorstwa Katarzyny Łęckiej, zwyciężył w ogłoszonym w ramach OFF Fashion konkursie na dodatek modowy promujący regiony wschodnie.

 / Fot. Katarzyna ŁęckaNa pokazie w Brukseli oprócz apaszek i poszetek młodej, polskiej projektantki, zaprezentowane zostanły także prace finalistów konkursu modowego Off Fashion Kielce, który w tym roku odbył się pod hasłem „Ambasadorzy”. Całe wydarzenie odbyło się w prestiżowej sali Autoworld w Brukseli, a swoją obecnością zaszczycili je przedstawiciele świata dyplomacji oraz instytucji Unii Europejskiej, jak również przedstawiciele świata mody i mediów.

Wydarzenie związane jest z zakończoną niedawno XIII już edycją Off Fashion Kielce, Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody. W ramach tego wydarzenia odbyło się wiele pokazów mody i prezentacji prac młodych artystów. Każdy taki występ to szansa na zaistnienie w świecie mody. Ze swojej szansy pokazania się w świecie mody, i to tej z największych wybiegów świata, już dawno temu skorzystała Katarzyna Łęcka. Kielczanka z pochodzenia, zdecydowała się na budowanie własnej marki modowej i szeroką jej promocję w kraju i poza jego granicami. Ciężką pracą i świetnymi pomysłami dotarła na wybiegi Fashion Week w Londynie i w Nowym Jorku, a także na paryskie targi modowe. Tworząc i pracując we Florencji i Londynie, szybko wywalczyła dobrą pozycję dla swojej marki L.Catherine London i zyskała grono wiernych klientek.

"Będąc za granicą, nigdy nie zapominam o kraju swojego pochodzenia. Dużo myślę o Polsce i staram się angażować w akcje, które realnie mogą wpłynąć na jej promocje w świecie. Jeśli te inicjatywy związane są z modą to robię to z ogromną pasją i czystą przyjemnością" – komentuje Katarzyna Łęcka.

Potwierdzeniem jej słów jest wygrana, w zorganizowanym w ramach Off Fashion Kielce, konkursie na dodatek modowy promujący Polskę Wschodnią w Europie. Werdykt ogłoszony 27 maja był jednogłośny. Projekt apaszki autorstwa Katarzyny Łęckiej, okazał się najlepszy według decyzji Urzędów Marszałkowskich pięciu województw Polski Wschodniej.

Apaszka to kolaż zdjęć dobranych przez projektantkę, przedstawiających najpiękniejsze zakątki Polski Wschodniej. Projektantka skupiała się gównie na naturalnych walorach ziem wschodnich - urokliwych krajobrazach ziemi Warmińsko-Mazurskiej, Świętokrzyskiej, Podlaskiej, Podkarpackiej i Lubelskiej. Na apaszce znajdziemy zdjęcia łódki przycumowanej w zatoce, polską złotą jesień, stogi siana ale także żubra czy ruiny zamku w Chęcinach.

"Te krajobrazy pokazują po prostu jak piękna jest Polska i jak możemy być z niej dumni" - komentuje projektantka. "Prototyp apaszki zrobiłam we Włoszech, tam zdjęcia zostały nałożone na stuprocentowy jedwab. Kiedy pokazałam pierwszy egzemplarz moim włoskim i brytyjskim znajomym, nie mogli wyjść z zachwytu. Niektórzy dopytywali z niedowierzaniem, czy naprawdę Polska jest tak piękna" – mówi projektantka i ze śmiechem dodaje, że patrzenie jak kolejny z jej projektów staje się rzeczywistością jest zawsze najlepszą nagrodą.

Zwycięski projekt oficjalnie zaprezentowany został 20 czerwca 2013 roku, podczas wielkiej gali w Domu Polski Wschodniej w Brukseli. W czasie tego uroczystego wieczoru zaproszeni goście zobaczyli pokaz finalistów konkursu OFF Fashion w Kielcach a zwycięskie apaszki i męskie poszetki powędrowały w ręce urzędników europejskich oraz międzynarodowych gości. W czasie tego wieczoru po raz pierwszy pokazana została najnowsza kolekcja butów i dodatków L.Catherine Florence, która jest drugą obok L.Catherine London, marką stworzoną i prowadzoną przez Katarzynę Łęcką.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.